Krátký proces se soupeřem. V dobré formě hrající Dobříkov byl proti Kunčině favoritem, to bylo dopředu jasné. Že ovšem ze zápasu bude taková kanonáda a hosté budou rádi, že se vyhnou dvoucifernému přídělu na svoje konto, to se zase nečekalo. Domácí se pustili do akce hodně zhurta a do poločasu to bylo o „čtyři“. Po pauze hosté sice na chvíli dobříkovský festival přibrzdili, jenže od 75. minutě se na na začala valit pohroma. Při chuti byl zejména Marek Vojtíšek, jehož podpis nesla polovina domácích gólů. Konečný účet v podobě 8:1 tak hovoří o dění na trávníku jasně.

V minulém kole 6:0 doma, nyní 6:0 venku. Aktuální fazóna fotbalistů ze Sloupnice bere dech. Pokud jim vydrží, mají se tedy jejich budoucí soupeři ve skupině B skutečně na co těšit… Hrdinou klání na půdě lanškrounského béčka se stal Ondřej Mikulecký, který nebyl v zakončení vůbec k udržení a postaral se sám o pět ze šesti gólů svého mužstva.

V Dolním Újezdu spokojenost, ve Svitavách pouze částečně, v Poličce nikoli

Janovský obrat a třetí vítězství. Okresní bitva s Moravskou Třebovou B byla více bojovná než pohledná. V prvním poločase byli hosté lepší a po individuální akci šli do vedení zásluhou Škrabala. Ještě nastřelili tyč, domácí břevno. Janovští skóre otočili hned na začátku druhé části. Nejprve odražený míč poslal nekompromisně do sítě Jirásek, za chvíli přímý kop od postranní čáry O. Bureš kopl tak šikovně, že skončil bez teče na zadní tyči Schreiberovy svatyně. Další šance už k vidění nebyly a spíše remízový zápas skončil šťastněji pro domácí.

Odpustek pro fanoušky zařídil veterán. Březová měla v domácím souboji s trápícími se Libchavami za úkol rehabilitovat se po fiasku z předešlého kola ve Sloupnici. Ten zjevně trápil hlavně Eduard Kutláka. Brzy šestačtyřicetiletý útočník se hattrickem během prvního poločasu postaral o to, že Březovští dostali zápas pod kontrolu. Výhrou 5:2 dali domácí najevo, že výpadek z minulého kola byl ojedinělou záležitostí. To problémy Libchav jsou neustále vážnější, za poslední tři zápasy dostaly čtrnáct branek.

SKP Slovan Moravská Třebová vs. FO Lanškroun.
Velmi cenný počin Jiskry. Takřka hodinu bojovala v deseti, ale nevzdala se

Zabrali, když se to nečekalo. Zatím nebodující Pomezí poprvé uspělo, a to proti ambicióznímu nováčkovi z Jehnědí, což je do jisté míry nečekané. Domácí konečně předvedli fotbal, na jaký se dalo koukat, těžili z chyb soupeře, sami byli i se štěstím dostatečně efektivní a v závěru, když se za stavu 3:2 začali přece jenom poněkud strachovat o výsledek a soupeř zle dotíral, ukázali také dávku obětavosti a odhodlání. Snad je to první vlaštovka na cestě k trvalejšímu zlepšení výkonů. Hosté mohou po druhé venkovní porážce žehrat na nepřízeň osudu, vždyť jeden gól si po nedorozumění dali sami a další padl do jejich sítě také s přispěním bránícího hráče.

Po skromných výhrách nyní ostropalba. Těžko říci, jestli se někdy v minulosti utkaly o mistrovské body týmy mužů Žamberka a Jaroměřic. V každém případě se jednalo o střet rivalů, kteří se navzájem neznají a málokdo tak věděl, co od koho čekat. Dosavadní průběh sezony však naznačoval, že celek ze Svitavska má na cizích hřištích potíže s bráněním, což se v plné nahotě ukázalo i teď, neboť ve 26. minutě zvyšoval Lang na 4:0. Pod dojmem tohoto náskoku polevili i domácí po přestávce v plnění defenzivních úkolů a výsledkem byla bohatá nadílka gólů, jen v posledních pěti minutách padly tři. Pro Žamberk, který dvě svoje minulá vítězství zapsal nejtěsnějším poměrem 1:0, je velmi dobrou zprávou, že si dokázal poradit i v měření sil zcela odlišného charakteru.

Jevíčský sklad ostrých nábojů vydal další dávku. Vendolský start nemá chybu

Šance na výhru měly oba týmy, ale… Od duelu Semanína proti Svratouchu se čekala rovnocenná partie a lze říci, že taková i byla. Po gólové stránce bylo všechno podstatné odbyto během úvodní půlhodiny a potom publikum sledovalo pouze přehlídku nevyužitých možností. Rozhodnout se přitom mohlo na obou stranách, ale nepovedlo se to ani hostům, ani domácím, kteří se zejména v závěru tlačili mohutně dopředu. A tak jediným dalším zápisem do statistiky tohot zápasu byla druhá žlutá karta semanínského kapitána Dvořáka šest minut před koncem.

SKUPINA B – 5. KOLO: Janov – Moravská Třebová B 2:1 (0:1). Branky: Jirásek, O. Bureš – Škrabal. Semanín – Svratouch 1:1 (1:1). Branky: Bednár – Pavlík. ČK: 1:0 (Dvořák). Lanškroun B – Sloupnice 0:6 (0:5). Branky: O. Mikulecký 5, M. Mikulecký. Březová nad Svitavou – Libchavy 5:2 (4:1). Branky: Kutlák 3, Gerischer, Ovad – Hrabovský, Boštík. Pomezí – Jehnědí 3:2 (2:1). Branky: vlastní (Pilař), Červený, Mojdl – Rozlívka, Gregar. Dobříkov – Kunčina 8:1 (4:0). Branky: Vojtíšek 4, Vaněk 2, Derka, Kopecký – vlastní (Horáček). Žamberk – Jaroměřice 7:4 (4:0). Branky: M. Cvik 3, Lang 2, Jírů, Chládek – Švec 2, vlastní (Trejtnar), J. Valenta.