Oba největší favorité krajského přeboru jsou i v pohárovém zápolení mezi top osmičkou a navíc jim přál také los, neboť nejenže se vyhnou vzájemnému souboji, ale navíc budou mít ve čtvrtfinále výhodu domácího prostředí a nastoupí proti soupeřům, proti nimž budou považováni za favority.

Zatímco libišanští fotbalisté mohou nadále snít o repríze účasti ve finále a obhajobě triumfu, tak jejich loňští rivalové z Lázní Bohdaneč vědí od léta, že si tentokrát musí na souboj o trofej nechat zajít chuť, neboť po nezdaru v penaltovém rozstřelu zůstali ve druhém kole na štítě Jiskry Heřmanův Městec.

Čtvrtfinále a celý zbytek programu v Poháru hejtmana bude výhradně záležitostí mužstev z krajského přeboru, protože žádné překvapení z nižších tříd se nenarodilo. Pohár má i tak svoje specifika a kdo na tom bude na konci zimní přípravy lépe, lze těžko předpovídat.

V každém případě však platí, že soutěž slibuje zajímavou podívanou a osm mančaftů sní sen o červnovém finále na trávníku CFIG arény.

Čtyři čtvrtfinálové duely se odehrají v tomto týdnu od čtvrtka do soboty. Složení dvojic pro semifinále určí los.

Pohár hejtmana Pardubického kraje – čtvrtfinále:
FK Spartak Choceň – ŽSK Třemošnice 2:1 (1:1).
Branky: Klenor, Coufal – Malý.
Sobota 14.30: TJ Svitavy – FK Jiskra Heřmanův Městec (hř. UMT Svitavy-Lány), FK Horní Ředice – FK Česká Třebová. Sobota 20.00: FC Libišany – FK Přelouč (hř. UMT Malšovický stadion Hradec Králové).