31:4, takový je aktuální poměr branek dobříkovského lídra a tahle čísla vypovídají sama o sobě. V Lanškrouně hosté udeřili zásluhou produktivní dvojice Sedlák – Novotný dvakrát v rozmezí tří minuty v polovině prvního poločasu a stačilo jim to k výhře. Domácí fotbalisté přes veškerou snahu nezdramatizovali vývoj bojovného střetnutí ani kontaktním zásahem.

Nejbližším pronásledovatelem lídra byla doposud ke všeobecnému překvapení Moravská Třebová a je jím stále, jen bodový rozestup se podstatně zvětšil. Rezerva Slovanu totiž poprvé na podzim prohrála, a to v malém „třebovském derby“ na půdě nováčka. A stálo to za to. Hosté sice otevřeli skóre po dvou minutách hry, ještě v poločase bylo skóre rovnovážné a na začátku 83. minuty to pořád bylo „jen“ 2:1, jenže potom to přišlo. Ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a krutě na to doplatili, v závěrečných sedmi minutách jim „Česká“ nasypala další čtyři „kusy“ a utkání tak skončilo výsledkem, na jaký to po většinu času rozhodně nevypadalo.

TJ Sokol Dolní Újezd vs. SK Spartak Slatiňany.
Polička umí vyhrát také venku. Lexmanův hattrick stačil Slovanu na remízu

V prvním poločase duelu v Janově zachránil domácí od inkasovaného gólu několika dobrými zákroky brankář Křemenák. Hned zkraje druhého byl po faulu na Boháčka nařízen v jejich prospěch pokutový kop, ale Knap pouze orazítkoval tyčku. A tak o výsledku rozhodly dvě podobné situace, kdy lehce tečované střely skončily za bezmocnými brankáři. Domácí bod berou, hosté vzhledem k tomu, že o vedení přišli pět minut před koncem, byli spokojeni zřejmě o něco méně.

První vítězství v sezoně slaví Sloupnice a proti silnému Semanímu, který vyhrál čtyřikrát za sebou, to upřímně řečeno možná nečekali ani domácí příznivci. Hostům však tentokrát selhala ofenzivní část jejich hry a gólmana Kutu nedokázali překonat. V 88. minutě se tak rozhodlo na opačné straně, po rohovém kopu se prosadil Martin Mikulecký a domácí se z tříbodového zápisu radovali poprvé od června. Což neunesl semanínský kapitán Gregor, za urážku rozhodčího byl vyloučen a hosté překvapení na svůj účet neodvrátili.

TJ Jiskra Litomyšl vs. FK Horní Ředice.
Jiskra bod bere, lídr prokázal kvality. Svitavy tahaly v Chocni za krátký konec

První vítězství ještě ne, ale aspoň první bod na svoje konto zapsalo poslední Pomezí. Remíza v souboji s Jehnědím však rozhodně nebyla výsledkem, který by někoho dvakrát nadchl, oba soupeři nepochybně mysleli na víc. Domácí fotbalisté dvakrát dorovnali jednogólové manko a se smírným stavem nedokázal od 60. minuty nikdo pohnout.

Do elitní trojky se posunula Kunčina, která napravila předcházející domácí zaváhání a ztracené body získala zpět v okresním derby v Březové nad Svitavou. Do poločasu získala dvoubrankový náskok, domácí se deset minut před koncem přiblížili na kontakt, jenže místo pokračujícího tlaku hned vzápětí inkasovali potřetí a o osudu zápasu bylo jasno.

TJ Sokol Morašice vs. TJ Sokol Třebařov.
Šlágr kola pro Mladějov, padlo v něm hodně gólů a ještě více bylo žlutých karet

A ještě jedna okresní svitavská bitva nám při naší procházce děním v I. B třídě zbývá. A byla nečekaně jednoznačná. Výsledky bysterského nováčka svědčí o značné nevyrovnanosti jeho výkonů – před týdnem porážka 0:5, nyní vítězství 5:1. Ostatně cosi obdobného, jen v obráceném gardu, platí pro Jaroměřice (minule 4:0, nyní 1:5). V utkání byli Bysterští aktivnější, nebezpečnější a hlavně produktivnější, byt skóre do hladké podoby vylepšili až v úplném závěru.

I. B TŘÍDA – SKUPINA B – 7. KOLO: Janov – Tatenice 1:1 (0:0). Branky: V. Novotný – Glocar. Březová nad Svitavou – Kunčina 1:3 (0:2). Branky: Jež – Spálenský, A. Kaláb, Kudyn. Sloupnice – Semanín 1:0 (0:0). Branka: M. Mikulecký. Lanškroun B – Dobříkov 0:2 (0:2). Branky: T. Sedlák, M. Novotný. Pomezí – Jehnědí 2:2 (1:1). Branky: Češka, Drobný – Rozlívka, Beneš. Bystré – Jaroměřice 5:1 (3:0). Branky: Jukl 3, Mužík, Pachovský – Švec. Česká Třebová B – Moravská Třebová B 6:1 (1:1). Branky: J. Deml 2, Foff, Krása, Kolář, Jelínek – J. Sedlák.