Suma sumárum, pět vstřelených gólů ve dvou zápasech, šest bodů na klubové konto, co více si přát… „Pět branek je hezkých, i když minimálně ještě jedna šance se měla proměnit, když mi to Michal Horák perfektně připravil před branku, ale já v zakončení selhal. Šest bodů je samozřejmě krásných, ve vyrovnaných tabulkách jsou potřeba. Pěkný víkend to opravdu byl,“ usmívá se devětadvacetiletý fotbalista.

SK Polička vs. TJ Svitavy B.
Svitavské béčko to na Poličku umí. Dolní Újezd byl jako politý živou vodou

Jako první přišlo na řadu utkání béčka proti Poličce a do tohoto okresního derby šli domácí po sérii nevydařených výkonů, která je přiblížila k pásmu ohrožení. „Po předchozím debaklu v Českých Heřmanicích to každý chtěl odčinit,“ připomněl Ehrenberger týden starý příděl. Jak už bylo řečeno, do zápasu šel z lavičky po poločasové přestávce a pokyny trenéra Martina Komoně zněly jednoduše. „Chtěl po nás, aby se nám konečně podařilo vstřelit branku a tím utkání rozhodnout, což se nakonec povedlo,“ potvrzuje úspěšný střelec, že trenér se musí poslouchat…

Nedělní hladké vítězství nad vysokomýtskou rezervou se jevilo na pohled jako relativně snadné. Bylo takové i v realitě na hrací ploše? „Ano, tentokrát to jednoznačné bylo. Vysoké Mýto má mužstvo plné mladých šikovných kluků, kterým ale trochu chybí zkušenosti, což v jednotlivých situacích na hřišti rozhodovalo,“ myslí si Vít Ehrenberger.

TJ Svitavy vs. SK Vysoké Mýto B.
Jiskře zápas proti Lanškrounu sedl. Svitavy narazily na soka, jenž nekladl odpor

Svitavy i na jaře pokračují ve střídáních lepších a horších výkonů, dokázaly třeba jasně vyhrát v Lanškrouně, ale na druhou stranu třeba soutěžní a pohárové vystoupení proti Přelouči nebo duel v Pardubičkách nevyšly ani trochu podle představ. „ Někdy v zápasech dostáváme hodně zbytečné branky a naopak naše velké příležitosti neproměňujeme, což se týká i mě. Zmíněné utkání v Přelouči se nám vyloženě nepovedlo a v Pardubičkách jsme měli tři čtyři samostatné úniky, které jsme nevyužili,“ přemítá Ehrenberger o důvodech nestálých svitavských výsledků.

I přesto se svitavské áčko pohybuje v popředí tabulky krajského přeboru, minimálně elitní trojku má na dosah a tam také směřují jeho ambice. „Ano, jasně, že bychom chtěli hrát nahoře v tabulce, to ostatně chce každý,“ dodal kanonýr Deníku z prvního květnového víkendu.

Kromě Víta Ehrenbergera se v tomto kole hattrickem prosadil rovněž linhartický Pavel Bednář, jenž pomohl k vítězství Metry nad Starým Městem v utkání okresní III. třídy. Mezi mládežníky byly tentokrát maximem čtyři branky v podání staršího žáka Víta Pavlíka z Poličky a mladšího žáka Ladislava Berana ze Svitav.