Sloupnice excelovala. Fotbalisté z Březové nad Svitavou po dvou předešlých výhrách nastoupili s optimismem i třetímu pokračování svého mistrovského snažení ve Sloupnici. Ovšem jejich dobrá nálada vzala po devadesáti odehraných minutách za své. A bylo to velice brutální probuzení ze sna. V prvním poločase to ještě tak nebilo do očí, byť domácí šli ve 26. minutě do vedení. Hned po návratu z kabin však rozpoutali takový uragán, že smetl soupeře ze hřiště. Během pěti minut to bylo 4:0 a z předpokládaného vyrovnaného boje nebylo nic. Hattrick zkompletoval Martin Mikulecký a domácí až do konce na trávníku dominovali, když Březovou vyprovodili s půltuctem.

Sokol Dolní Újezd vs. TJ Svitavy B.
PODÍVEJTE SE: Polička se dočkala úspěchu, regionální derby svého vítěze nenašlo

Orlické trio na čele. Kromě Sloupnice se dělí se sedmi body na kontě o průběžné vedení ještě Dobříkov, jenž si po jednoznačném průběhu přivezl tři body z Libchav, kde rozhodl o svém úspěchu do poločasu, a také Semanín. Ten protáhl svoji dosavadní neporazitelnost v Moravské Třebové, kdy mu vyšel především druhý poločas. V jeho úvodu otevřel skóre Zadražil, následně hosté účinně eliminovali snahu soupeře o vyrovnání a v nastaveném čase zpečetil jejích cenný tříbodový počin Křepela. Žamberk, který vyhrál oba předchozí zápasy, svoji bilanci tentokrát vylepšit nemohl, neboť jeho duel na půdě nováčka z Jehnědí bylo odložen na středu 28. září.

Ilustrační fofo.
Svitavy zdolaly svůj soukromý Everest: Našly recept na vítězství v Chocni

Drama sledovalo publikum v Kunčině, kde se z tříbodového zisku radoval Janov. Rozhodující zásah si připsal Foff v 89. minutě, když nedlouho předtím šli domácí po vyloučení Šejnohy do deseti a v oslabení remízu neudrželi.

Jaroměřice zůstávají i po třech kolech bez bodového zisku a takhle mizerný start do nového ročníku si na Malé Hané rozhodně nepředstavovali. Lanškrounská rezerva na tom před nedělním duelem nebyla lépe, první tři body ovšem má v kapse. Domácí hráli od 15. minuty bez vyloučeného Borýska, který viděl rychle dvě žluté karty. V deseti se dlouho drželi, i díky vynikajícím zákrokům gólmana Továrka. Dokonce dostali balon i do soupeřovy sítě, Švecův zásah však rozhodčí nakonec neuznal. V 68. minutě se ale přece jen prosadil hostující Savych a to byl zlomový moment zápasu. Před ním se zástupci jaroměřického klubu oficiálně rozloučili s dlouholetou oporou a výborným útočníkem Liborem Batelkou.

Slavoj Cerekvice vs. Sokol Morašice.
Znovu nula ku nule. Cerekvice sbírá bod po bodu bezgólovými plichtami

Kromě Jaroměřic čeká na první body stále i Pomezí. Ve Svratouchu alespoň smazalo nulu na kontě nastřílených branek, jenže od příznivého výsledku zůstalo na hony vzdáleno. Hosté sice snižovali na 2:1 resp.3:2, ale další dva góly padly do jejich sítě.

4. KOLO: Kunčina – Janov 2:3 (1:1). Branky: O. Brychta, Spálenský – Foff 2, Boháček. ČK: 1:0 (Šejnoha). Moravská Třebová B – Semanín 0:2 (0:0). Branky: Zadražil, Křepela. Libchavy – Dobříkov 0:4 (0:3). Branky: Derka 2, Vaněk, Vojtíšek. Jaroměřice – Lanškroun B 0:1 (0:0). Branka: Savych. ČK: 1:0 (Borýsek). Sloupnice – Březová nad Svitavou 6:0 (1:0). Branky: M. Mikulecký 3, O. Mikulecký, Zachař z pen., Valenta. Svratouch – Pomezí 5:2 (2:0). Branky: Netolický 2, Kyncl, Černý, Obrovský – Mojdl 2.
Utkání Jehnědí – Žamberk bylo odloženo (28. září).


Načítám tabulku ...