Zápas tak nabízel spoustu otazníků, snad každý se však domníval, že by favority měli být domácí, byť po svém přechodu z áčkové skupiny do béčka na tom zatím nejsou tak dobře, jak se od nich očekávalo. Jenže na hřišti se ukázalo, že jaroměřický celek se vzpamatoval z předchozího nepovedeného vystoupení proti Březové a nyní se předvedl tak, jak se na odvážného nováčka sluší. Dokonce tak, že si mohl dovolit po nerozhodném výsledku 1:1 na klubové sociální sítě napsat následující: „Nakonec jsme odjížděli domů trochu zklamaní pouze s bodem“. Kdo by to byl čekal…

Trenér Hrdlovič nebyl k udržení

Hrající trenér. Často se spekuluje o tom, jestli to je při přípravě a řízení týmu optimální, ale když to vyjde tak, jako o víkendu Moravské Třebové B v utkání sedmého kola krajské I. B třídy skupiny B v Březové, potom není o čem mluvit. Kouč rezervy Tomáš Hrdlovič poprvé oblékl dres Slovanu a nastoupil přímo na hřiště, aby se na něm podílel vstřelenou brankou a dvěma gólovými asistencemi na hladkém vítězství svého mančaftu v poměru 4:1. Zajímavé na tom jsou dvě věci. Jednak je ročník 1966 a v pětapadesáti nám na krajských trávnících tolik fotbalistů neběhá. Navíc byl doposud registrován za TJ Sokol Bouzov a přestup do Moravské Třebové mu byl vyřízen teprve v pátek před zápasem. Takže se dá s trochou nadsázky konstatovat, že to byla opravdová přestupová „bomba“.

Bitva „žebráků“ vyšla Bystrému

Slovo žebrák v titulku tohoto článku rozhodně není myšleno nijak urážlivě, pouze jako konstatování holé skutečnosti, že před sobotním regionálním derby byli fotbalisté Kunčiny a Bystrého největšími bodovými „chudáky“ své skupiny. Domácí měli na kontě jediné vítězství, hosté na ně stále čekali. A ejhle, už nečekají, neboť kunčinské hájemství svým nájezdem úspěšně dobyli. Bystrému vyšly vstupy do obou poločasů, Steiner se prosadil po necelé čtvrthodině hry, Peterka zvyšoval na 2:0, ledva se hráči vrátili z kabin. A tohle skóre se více nezměnilo, protože Kunčina vyrukovala do zápasu se zrezivělou útočnou zbrojí a za záda soupeřova gólmana nedostala ani jeden míč. Kunčina se propadla na úplný chvost, Bystré se o jeden stupínek posunulo.

Červená, přesto cenné vítězství

Pouze dva vyslanci Svitavska se v současnosti v I. B třídě nacházejí v lepší polovině tabulky. Pátá Moravská Třebová B se tam posunula po výhře v Březové, Pomezí se díky vítězství v Žichlínku 3:1 posunulo na třetí flek za suverénní České Heřmanice a druhé Jablonné. Utkání nabídlo hodně zajímavých situací. Domácí proměnili po necelé čtvrthodině pokutový kop, ale na tento úder odpověděli hosté hned dvěma a po trefách Mojdla a J. Nespěšného zrežírovali ještě do poločasu obrat. Klíčový moment přišel v 66. minutě a v hlavní roli se ocitl brankář Křemenák, jenž fauloval mimo vápno unikajícího útočníka soupeře. Vlastně se „obětoval“, byl sice vyloučen, ale srovnání stavu nepřipustil. Domácí početní výhodu nevyužili, naopak Pořízka ještě přidal pojistku a Pomezí jásalo.

SKUPINA B, 7. KOLO: Kunčina – Bystré 0:2 (0:1). Branky: Steiner, Peterka. Dobříkov – Jaroměřice 1:1 (0:0). Branky: Vaněk – D. Továrek z pen. Březová nad Svitavou – Moravská Třebová B 1:4 (0:2). Branky: Dufek – Matocha, J. Štaffa, Hrdlovič, Schütz. Žichlínek – Pomezí 1:3 (1:2). Branky: Krejčiřík z pen. – Mojdl, J. Nespěšný, Pořízka. České Heřmanice – Libchavy 4:0 (1:0). Branky: Pánek 2, Pražák, O. Brychta. Jablonné nad Orlicí – Sloupnice 3:0 (2:0). Branky: Faltus, Vaníček, Filip. Semanín – Lanškroun B 0:0 (0:0).


Načítám tabulku …