Táborsko – Chrudim 0:1

Fakta – branky: 69. Záviška. Rozhodčí: Szikszay – Volf, Vyhnanovský. ŽK: 0:2. ČK: 1:0. Diváci: 1024. Poločas: 0:0. Táborsko: Zadražil – Kone, Navrátil, Mezera – Bezpalec, Tusjak, Kopřiva (77. Bederka), Plachý (77. Varačka) – Babacar (80. M. Šplíchal), J. Mach (14. Kotek), Nešpor (77. Tolno). Chrudim: Floder – Harušťák, Hašek, Koželuh (46. Látal), Kesner (46. Skwarczek) – Řezníček, Vrána (90+1. Juliš), Záviška, Průcha, Kodýdek (89. Kejř) – Jedlička (80. Firbacher).

Chrudimští fotbalisté si v uvozovkách lepší začátek nemohli přát. Ve dvanácté minutě totiž přišla chvíle, která silně ovlivnila další průběh. Záviška dostal míč za obranu Táborska, a při úniku byl faulován domácím brankářem Zdražilem, který předčasně odešel do sprch.  

Do brány tak musel náhradní brankář Kotek. Ten věděl, že se rozhodně nudit nebude, a to se potvrdilo. Chrudimský útočník Jedlička dostal také míč za obranu Táborska a právě již zmiňovaný brankář Kotek musel hasit skluzem. Ten byl ale čistý a hra pokračovala. 

Svěřenci trenéra Kronďáka samozřejmě od této události dominovali, ale během první půlky branku nevstřelili. Táborsko hrozilo především ze standardních situací. Na rodnou půdu ale žádná nedopadla a do kabin se odcházelo za remízového stavu.

O poločasové pauze přišla velmi kuriózní situace, kdy hlasatel oznámil zranění hlavního rozhodčího a poprosil někoho z diváků s licencí, aby šel nahradit druhého asistenta na lajnu.

Do druhé půle vstoupilo Táborsko sympatickým výkonem. Rozhodně tamní fotbalisté nepůsobili odevzdaným dojmem a Chrudimi pořádně zavářeli.Především Babacar hned dvakrát ohrozil Flodera, který musel dvakrát lapit. Chrudim ale z jižních Čech nechtěla odjet s pouhým bodem a přidala na tempu. Po centru z pravé strany se v devětašedesáté minutě uvolnil na kraji Záviška, který zabojoval a střelou k levé tyči poslal MFK do vedení.Hra se od vstřelené branky kouskovala a odehrávala se spíše na polovině hřiště. Svěřenci trenéra Kronďáka už zápas dohráli v klidu a došli si tak pro druhé vítězství v této sezoně.

Další výsledky 4. kola: Opava – Vyškov 0:1, Třinec – Slavia Praha B 4:2, Karviná – Jihlava 2:1, Prostějov – Olomouc B 1:3, Líšeň – Příbram 0:0, Sparta Praha B – Vlašim 3:1, Dukla Praha – Varnsdorf odloženo (nezpůsobilý terén).


Načítám tabulku ...