Zcela jiná Chrudim

Chrudim pod trenérem Veselým vzkvétá, alespoň, co se týče, defenzivní hry. Čísla mluví jasně. V minulé sezoně dostali chrudimští fotbalisté v prvních dvanácti kolech pětadvacet gólů. Letos? Jen devět. Obrovský rozdíl. „Změnili jsme rozestavení, hrajeme na tři stopery a vyhovuje nám to. Soupeři se nedostávají do tak velkého množství brankových příležitostí,“ popisuje Mrázek. Osobní čísla ho pochopitelně těší, neodmítl ale možnost smeknout poklonu svým spoluhráčům: „Na statistiky se kouká hezky, ale není to jen moje zásluha. Celá naše obrana funguje na podzim skvěle,“ libuje si.

Bitvu na těžké terénu a za ostrého větru rozhodla jediná branka v síti Vlašimi.
Další nula na závěr. Chrudim přezimuje s dvaceti body čtvrtá

A co přesně se tedy změnilo? „Hodně se věnujeme i bránění standardních situací, trénujeme je a daří se nám eliminovat chyby,“ má jasno Lukáš Mrázek. Společně s Hradcem Králové nejlepší obrana ligy vykopala Chrudim po podzimní části skvělé čtvrté místo. „Kdyby nám před sezonou někdo řekl, že budeme mít po podzimu dvacet bodů, smáli bychom se,“ culí se chrudimská opora, která posbírala za dvanáct zápasů šest čistých kont.

Poslední nulu a tři body přidala Chrudim v sobotním zápase s Vlašimí (1:0), za těžkých povětrnostních podmínek chrudimský gólman příliš práce neměl. „Šílený vítr, fotbal se hrát nedal. My jsme měli také jen dvě střely na branku a pomohlo nám i štěstí, že jsme se prosadili,“ přiznala spokojená jednička Lukáš Mrázek, který svého kolegu Simona Zímu nepustil za celý podzim mezi tři tyče ani na jednu minutu ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.