V prvním poločase byly k vidění hned tři branky, po proměněné penaltě Petra Rybičky však slavisté ještě do půli skóre otočili ve svůj prospěch. „V prvním poločase, i přesto, že jsme se dostali jako první do vedení, náš pohyb nebyl dobrý, chyběla nám agresivita a organizace hry,“ zlobil se asistent trenéra Veselého Pavel Matějka.

Po pauze to již bylo z chrudimské strany lepší. „Přeskupili jsme systém na 3 - 5 - 2 a vedlo to k tomu, že jsme skóre utkání otočili,“ hledal hlavní důvody druhého chrudimského úspěchu v zimní Tipsport lize Matějka.

Po hodině hry uspěl s pohotovou dorážkou z hranice pokutového území Čáp, definitivní obrat skóre dokonal v 83. minutě ukázkovou střelou do šibenice Ju.

Chrudim porazila Slavii B 3:2 a v tabulce skupiny jí patří první příčka.

MFK Chrudim - SK Slavia Praha 3:2

Fakta - branky:
27. Rybička z pen., 63. Čáp, 83. Ju – 28. Samek, 45. Douděra z pen. Rozhodčí: Dorušák – Horák, Antoníček. Poločas: 1:2.
MFK Chrudim – I. pol.: Zima – Hlavsa, Kopecký, Drahoš, Sokol – Krištof – Breda, Kesner, Dostálek – Rybička, Látal; II. pol.: Mrázek – Hašek, Vencl, Javůrek – Verner – Řezníček, Havlena, Ráliš, Čáp, Nikodem – Ju.
SK Slavia Praha B: Sirotník – Matys (46. Bárta), Prebsl (61. Starý), Švec (46. Šmíd), Hošek (61. Hájek) – Samek (61. Kopáček), Křišťan (46. Rigo), Hroník (61. Kopáček) – Douděra (61. Zapletal), Kneifel (46. Vlasák), Višinský (61. Kubáň).