Za ideálního letního počasí vyběhli chrudimští fotbalisté na trávu stadionu Za Vodojemem k úvodním tréninkovým dávkám nové sezony. A jak to již v Chrudimi bývá, léto bylo plné změn. Tou hlavní je výměna na trenérském postu. Radka Kronďáka na pozici hlavního kouče nahradil dosavadní asistent Jindřich Tichai, který si za krátkou dobu stihl postavit realizační tým.

Jeho asistentem se stává slovenský kouč Dušan Binder. Mladý kouč má řadu zkušeností, během kterých trénoval například mládež na Dukle, vedl Kladno a jako asistent trenéra působil v Žilině či ve Vlašimi, odkud přichází právě na východ Čech. Brankáře bude trénovat kouč Petr Mašek, jenž vedl gólmany například ve Vyšehradu, Rakovníku či na Doubravce.

Jméno druhého asistenta je pro chrudimské fanoušky velmi známé. Profesionální kariéru fotbalisty ukončil dlouholetý kapitán MFK Chrudim Ondřej Kesner, který se přesunul do pozice asistenta a bude týmu nápomocen především při zapracování mladých hráčů.

Očekávané odchody, noví hráči na zkoušku

Výčet změn začněme těmi, které se před startem léta očekávali. Konec hostování v chrudimském klubu a návrat do prvoligového kádru neminul obránce Václava Míku, jenž začal přípravu s Viktorií Plzeň, či Tomáše Koukolu, který se pere o místo v Pardubicích. Daniel Langhamer a Lukáš Mašek se po úspěšném jaru vrátili do kmenové Mladé Boleslavi.

V mužstvu nadále nepokračují ani zahraniční hráči Benjamin Čolič, Aleksandar Trajkovič, Stefan Vilotič či Luis Ruiz, kteří si hledají nové angažmá.

Pojďme si nyní představit hráče, jenž naopak budou o místo v chrudimském dresu bojovat. Z mládežnické líhně se pod trenérem Tichaiem představí Denis Holub a Denis Čada. Na tréninku nechyběli na zkoušku z Českých Budějovic záložníci Robin Polanský a Jan Valecha, krajní obránce z Dukly Šimon Krejčí a brankář Lumír Číž, který hájil barvy druholigové Opavy.

Tuto sobotu se chrudimský tým představí v prvním přípravném duelu v Jihlavě.