Úvodní okamžiky zápasu přinesly spíše boj, kterému chybělo velké množství fotbalovosti. Táborsko bylo v prvním poločase výrazně nebezpečnějším týmem, což velmi rozčílilo trenéra Chrudimi Jaroslava Veselého: „Jsem strašně zklamaný z našeho výkonu především v první půli, která byla špatná až tristní. My jsme hráli velmi bázlivě a v podstatě jsme se nebyli schopni dostat do zápasu. Domácí byli lepší a nebezpečnější, přitlačili nás velmi jednoduchým fotbalem a my se přizpůsobili.“

I přesto, že se obraz hry hostujícího týmu po přestávce výrazně zvednul, byli to Východočeši, kdo jako první inkasoval. Nařízený pokutový kop proměnil po hodině hry Almeida a poslal domácí celek do vedení.

Inkasovaná branka Chrudimské nakopla, hosté rázem ožili a z vypracovaných šancí začali těžit. Hned dvakrát se jim podařilo dostat balon do sítě soupeře, ani jednou ale branka nebyla uznána. „Po pauze nám pomohla střídání, když jsme se zvedali, tak jsme paradoxně inkasovali. Musím ocenit, že jsme se nevzdali, přepnuli na vyšší obrátky,“ chválil za hru po pauze Veselý. „Za zvýšenou aktivitu jsme si vyrovnání zasloužili, chci pochválit střídající hráče, kteří do zápasu vnesli kvalitu a nasazení,“ dodal šéf chrudimské lavičky.

Samotné vyrovnání obstaral střídající Tomáš Dostálek, který v 76. minutě po dvaceti minutách na hřišti přeskočil domácího obránce a jemným píchnutím do balonu srovnal na 1:1!

Chrudimští tak po výhře na Žižkově bodovali na jaře i podruhé, celkově ve druhé nejvyšší soutěži již neprohráli šestkrát v řadě a v tabulce F:NL jim patří průběžné páté místo, k dobru však mají dohrávku ve východočeském derby proti Hradci Králové, na vedoucí Líšeň stále ztrácí pouhé čtyři body. Příští sobotu se představí na hřišti posledního celku F:NL z Vyšehradu.

Táborsko – Chrudim 1:1 (0:0)

Fakta – branky:
59. Almeida z pen. – 76. Dostálek. Rozhodčí: Szikszay – Leška, Volf. ŽK: 2:4 (Almeida, Holiš – Drahoš, Řezníček, Verner, Mužík). Hráno bez účasti diváků.
Táborsko: Pecháček – Navrátil, Penc, Holiš, Almeida – Janošík, Liepa, Tolno (79. Provazník), Plachý (90. Havrda) – Čapek (85. Nielsen), Pinc.
Chrudim: Mrázek – Drahoš, Řezníček (55. Dostálek), Vencl, Hašek – Kesner (55. Ju), Sokol, Verner, Čáp (55. Hlavsa) – Mužík, Rybička.