Zatím se s plánem vytasila Řídící komise pro Čechy, která zastřešuje třetí ligu a divize a odpovídající soutěže mládeže. Je jasné, že se chystá něco, co fotbalisté na téhle úrovni ještě nezažili.

Aby se dohrál celý naplánovaný program, musí se začít ještě v lednu!

Prestižní třetiligové derby mezi Chlumcem nad Cidlinou (vpředu Tomáš Bastin) a rezervou FC Hradec Králové se na podzim už nestihlo odehrát. Dočkají se oba po Novém roce?
ČFL a divize už na konci ledna? Fotbalisté jsou překvapení, ale návrh vítají

Ano, obě skupiny České fotbalové ligy a tři divizní skupiny by se měly rozběhnout o víkendu 30. a 31. ledna, a to v pořadí 9. kolem. A potom se půjde pravidelně dál, až se 13. a 14. března dohraje podzimní polovina. Je nabíledni, že půjde převážně o fotbal „umělý“, tedy hraný na umělých trávnících.

Od 20. a 21. března plynule naváže 16. kolem jarní odvetná část a protáhne se až do posledního víkendu v červnu s jedním vloženým dějstvím.

Celkem by tedy týmy měly odehrát jednadvacet mistrovských duelů, některé z nich tam navíc musí vměstnat odložené zápasy z úvodních osmi kol.

FK Slovan Šakalí hněv Moravská Třebová.
Sálovkáři čekají, celostátní liga se bohužel rozběhnout nemohla

Dorostenecké ligy a divize by rovněž měly odstartovat v závěru ledna a skončit 26. - 27. června, stejný začátek je v plánu v českých ligách žáků, v nichž se ovšem počítá s dohráním do konce května.