Po vysoce taktickém výkonu si ústecká Jiskra připsala další tři body i proti doposud druhému celku tabulky z Hlinska. Hosté sice měli během zápasu častěji míč na kopačkách, ale k ohrožení Jehovy branky se dostávali jen velmi sporadicky. Naopak domácí fotbalisté byli daleko přímočařejší a nebezpečnější. Po čtvrthodině hry potáhl míč po pravém křídle Hynek, na jehož ostrý přesný centr si naběhl Tichý a zblízka rozjásal slušně zaplněné ochozy bezmála pěti sty diváky. Druhý úder do hlineckého sebevědomí přišel v 53. minutě, kdy se na levém křídle uvolnil Tichý, po jehož centru využil nedorozumění gólmana se stoperem na zadní tyči číhající Souček. Snaha hostů zdramatizovat zápas nebyla účinná, naopak v 83. minutě se po dalším pěkném míči z levé strany prosadil hlavou střídající Bednář. Umělecký dojem si Ústí pokazilo v samotném závěru kdy se na vápně krásně položil do balonu Pilný a trefil šibenici. „Odehráli jsme opět velmi kvalitní utkání proti zdatnému soupeři, který u nás potvrdil oprávněnost svojí pozice v tabulce soutěže. Dobře kombinoval a místy nás přehrával. K jeho smůle ale nebyl efektivní. Efektivita naopak byla na naší straně. Svoje šance jsme proměnili, byť několik dobrých příležitosti ještě zahodili. Soupeř zužitkoval jen jednu možnost, proto je naše vítězství zasloužené a tři body zůstaly doma,“ radoval se spokojený ústecký kormidelník Vladimír Chudý.

Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FC Hlinsko.
Fotbalové výsledky z kraje: Ústecká Jiskra válí, vyšlápla si také na Hlinsko

Celý zápas bez střídání odehrálo Vysoké Mýto proti Dobrovici. A celý zápas marně hledalo způsob, jak se prosadit ve finální fázi. A protože soupeř na tom byl podobně, vidělo publikum toliko nemastnou a neslanou bezgólovou remízu. Svěřenci Filipa Klapky na jaře se střeleckým kořením šetří a tím pádem zákonitě jejich fotbalový „pokrm“ nemá tu správnou chuť. „Velká snaha z naší strany o vstřelení branky provázela celé utkání. Bohužel v klíčových situacích jsme nevolili ideální řešení. Určité zlepšení oproti minulému utkání sice nastalo, naší hře však stále chybí lehkost a přirozenost,“ okomentoval střetnutí kouč Klapka.

SK Vysoké Mýto vs. FK Dobrovice.SK Vysoké Mýto vs. FK Dobrovice.Zdroj: Radek Bis/SK Vysoké Mýto

Jarní prokletí Letohradu pokračuje. Čtvrtý zápas a čtvrtá porážka. Co to znamená vzhledem k vývoji v tabulce, to netřeba dlouze zdůrazňovat. Když už se zdálo, že si za bojovný výkon na hřišti silných Velkých Hamrů vyslouží alespoň bod, přišla v první minutě nastaveného času rána na solar. „Naším plánem do utkání byla aktivní pozorná obrana s tím, že budeme vyrážet do rychlých protiútoků. To se nám v úvodu dařilo, ale všechny situace, kdy jsme v dobrých prostorech získali míče, jsme neřešili kvalitně. Postupem času nás domácí zatlačili hodně hluboko a byli jsme rádi, že jsme poločas přežili bez obdržené branky. Druhá půle byla vyrovnanější, ale po jednom z centrů jsme inkasovali první gól. Kluci už po několikáté ukázali charakter, podařilo se nám vyrovnat a navíc měl Zbudil na noze další velkou šanci. Fotbal nám ale bohužel ukázal svou krutou tvář a v 91. minutě jsme dostali rozhodující branku. My teď musíme zvednout hlavy, v týdnu dobře potrénovat a v sobotu zvládnout domácí utkání s Náchodem,“ uvedl trenér Aleš Majvald.

19. KOLO:

Ústí nad Orlicí – Hlinsko 3:1

Fakta – branky: 16. Tichý, 53. Souček, 83. Bednář – 87. Pilný. Rozhodčí: Mach. ŽK: 5:4. Diváci: 465. Poločas: 1:0. Ústí nad Orlicí: Jech – Langer, Mikor, Chleboun, Stránský – Sokol (69. Kozák), Špatenka, Vašek (62. Bednář) – Hynek (62. Paata), Souček (89. Popelář), Tichý (89. Češka).

Velké Hamry – Letohrad 2:1

Fakta – branky: 56. Černý, 90. (+ 1) Vosecký – 73. Počtýnský. Rozhodčí: Stieber. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Letohrad: Janůj – Štěpán, Kail, Nágl, Jiřánek – Lorenc (76. Zbudil), Netolický (46. Chládek), Šplíchal, Macek – Kabourek (68. Počtýnský), Faltus (68. Hiller).

Vysoké Mýto – Dobrovice 0:0

Fakta – rozhodčí: Pilný. ŽK: 1:3. Diváci: 165. Poločas: 0:0. Vysoké Mýto: Černík – Hlavsa, Valášek, Žák, Javůrek – Habrman, Dvořák, Tomášek, Velinský, Žahourek – Benda.