Jiskra porazila v závěrečném divizním kole Turnov po tuhém boji 1:0, oslavila prvenství v soutěži a spolu s ním vytoužený postup do České fotbalové ligy!

Ústecká cesta do vyšší soutěže byla nečekaně trnitá, jakkoli to ještě po polovině jara vypadalo jako jasná věc při zdánlivě jednoznačném odstupu na čele tabulky. Jenže ve finiši sezony se Jiskře přestalo dařit podle představ, v posledních čtyřech kolech nevstřelila ani jeden gól ze hry a druhé Benátky nad Jizerou se začaly nepříjemně přibližovat.

Nejtěsnější náskok jediného bodu však svěřenci trenéra Vladimíra Chudého v zápase pravdy proti Turnovu uhájili, když rozhodující branku do sítě Turnova vstřelil v 78. minutě z pokutového kopu kapitán Jan Souček. A „zlaté“ tři body domácí sestava v průtrži mračen zdárně ustrážila.

Rozhodující moment zápasu:

Proměněná penalta Jana Součka katapultovala Jiskru Ústí nad Orlicí do třetí ligy. | Video: Radek Halva

„Říká se, že poslední krok bývá nejtěžší, a musím potvrdit, že u nás to platilo dvojnásobně. Tlak na vítězství hráčům hodně svazoval nohy a náš výkon zejména v prvním poločase nebyl dobrý. Připravovali jsme se na určitou hru soupeře, ale ten hrál trochu jinak, než jsme čekali, což nám činilo problémy,“ uvedl trenér Jiskry Vladimír Chudý.

„O přestávce jsme na to zareagovali a ve druhém poločase se nám hrálo lépe. Náš výkon se zlepšoval a tím se i stupňoval tlak na soupeřovu branku. Vytvářeli jsme si šance, ale vstřelit gól se nám stále nedařilo. Začali jsme více riskovat směrem dopředu, tím jsme dali i šanci hostům chodit do rychlých protiútoků. Po jednom z nich nás skvěle zachránil brankář Jakub Krátký, který nás udržel ve hře o postup,“ připomněl Chudý situaci po hodině hry, kdy se divákům málem zastavila srdce, domácí gólman ale tutovku Prokopce skvěle vytáhl.

Klíčový okamžik přišel na opačné straně, faul na Bednáře ve vápně nabídl domácím penaltu. „Kapitán Jan Souček vzal na sebe zodpovědnost a pokutový kop proměnil a tím nás všechny nasměroval do České fotbalové ligy. Vítězství jsme si nenechali vzít a zápas dotáhli do zdárného konce. Naše oslavy tak mohly vypuknout naplno. Chtěl bych poděkovat celému týmu, že zvládl psychicky těžkou porážku z minulého týdne a ten poslední a vítězný krok jsme udělali doma, na našem hřišti a před domácími fanoušky,“ radoval se Chudý.

„Moje speciální poděkování patří našemu trenérovi brankářů Jakubovi Krátkému, který už téměř ukončil svoji aktivní kariéru, ale na poslední tři utkání se musel vrátit opět do branky. Kubo, děkuji…,“ dodal ústecký kormidelník.

DIVIZE – skupina C

16. KOLO: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Turnov 1:0 (0:0). Branka: 78. Souček z pen. Rozhodčí: Adámek. ŽK: 2:3. Diváci: 550. Ústí nad Orlicí: Krátký – Stránský, Chleboun, Hrnčíř, Langer – Faltus (83. Sokol), Špatenka, Ráliš (46. Vašek) – Hynek (68. Paata), Souček (88. Skalický), Bednář (83. Mikulecký).

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vs. FK Turnov. | Video: Radek Halva

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...