Druhá minuta nastaveného času. Stav 0:0. Šampaňské se pomalu chystalo, ještě ubránit posledních pár desítek sekund a Ústí bude znovu třetiligové.

Jako scénář by to neznělo špatně, jenže nakonec nezbylo než ho roztrhat.

Po autovém vhazování a opakovaném centru do šestnáctky se volný prostor otevřel před kapitánem Glöcknerem, který si našel prostor mezi bránícími ústeckými hráči a za bezmocným gólmanem Krátkým se rozvlnila síť.

V ústeckých řadách nastal pochopitelně šok. A nejen mezi hráči. Kdo zápas sledoval, ať přímo v Benátkách, nebo u internetového přenosu, tak ho v ten moment museli snad křísit z bezvědomí.

Tak blizoučko to bylo…

Celý předchozí průběh zápasu nebyl příliš překvapivý, hosté vsadili na to, že potřebnou remízu ubrání a nechali soupeře, ať dobývá jejich hradby. Ty však úspěšně drželi, teprve ve druhém poločase se domácí dostávali častěji na dostřel, ale ze svých nadějných příležitostí nic nedotáhli.

Hlavní chyba na straně Ústeckých byla v tom, že byli hodně bezzubí směrem dopředu a gólmana Straku za celých devadesát minut pořádně neotestovali.

Takže koncovka byla o tom, jestli Jiskře tahle taktika vyjde, nebo protivník jejich obranný val přece jenom prolomí.

A platila druhá varianta.

„Jeli jsme do Benátek s cílem udělat poslední krok, který by znamenal vítězství v divizi C. Chtěli jsme dobře bránit a být nebezpeční z protiútoků a ze standardních situací. První věc se nám dařila dobře, defenzivní činnost fungovala, bohužel jsme nebyli moc nebezpeční směrem k soupeřově brance,“ okomentoval utkání kouč Jiskry Vladimír Chudý.

„Domácí byli v tomto ohledu o něco lepší, vytvořili si dvě velmi dobré šance, ale neproměnili je. Když se zdálo, že se nám náš cíl podaří splnit, přišla tvrdá rána. Benátky vstřelily gól v 92. minutě a na to už se bohužel nedalo nijak reagovat. Je to velká škoda, byli jsme blízko celkovému triumfu. Domácí ale vyhráli zaslouženě, byli nebezpečnější než my,“ uznal ústeckoorlický trenér.

Nic naplat, teprve příští sobotu se rozhodne o vítězi divizní skupiny C a postupujícím do ČFL. Jiskra má pořád všechno ve svých rukou, jistotu jí dá vítězství nad Turnovem (hraje se v sobotu 15. června od 17 hodin), aktuálně pátým celkem tabulky. Pokud se ústeckým nepovede zvítězit, budou muset čekat, jak si povede jejich rival na půdě Dobrovice. V každém případě, takhle napínavý divizní finiš si ústečtí hráči ani fanoušci rozhodně nepředstavovali.

DIVIZE – skupina C

Benátky nad Jizerou – Ústí nad Orlicí 1:0

Fakta – branky: 90. + 2. Glöckner. Rozhodčí: Mach – Kvaček, Braun. ŽK: 7:2. Diváci: 350. Poločas: 0:0. Ústí nad Orlicí: J. Krátký – Faltus, Chleboun, Hrnčíř, Langer – Hynek (79. Paata), Špatenka, Souček – Ráliš (60. Vašek), Bednář (79. Mikulecký), Sokol (60. Stránský).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...