Den s Deníkem prozářil každodenní život obyvatel rodiště Bohuslava Martinů. I přesto, že se nad městem stahovala černá mračna, prezentace na Palackého náměstí se vydařila.

Oslavili tancem

Mobilní redakce Svitavského deníku obyvatelům Poličky na místě předvedla, jak vznikají noviny. Na náměstí se přišlo podívat téměř tři sta lidí. Pondělní odpoledne zahájilo taneční vystoupení žáků Základní umělecké školy Bohuslava Martinů. Po té přišel na řadu starosta města Jaroslav Martinů, který odpovídal na dotazy ohledně dopravy v centru. Milovníkům žesťů zahráli talentovaní muzikanti ze zušky.

Zpestřením dne bylo také vystoupení místní rodačky, semifinalistky soutěže Miss aerobik, Venduly Scheibové. I přesto, že je velmi vytížená studiem, si udělala čas a předvedla neuvěřitelně energické číslo. „Aerobiku se věnuji od svých čtrnácti let. Je to moje životní záliba, které bych se chtěla dál věnovat,“ vypráví udýchaně těsně po vystoupení Scheibová.

Lidé si stěžují, že auta parkují po obvodu náměstí a zvláště v zimních měsících je situace neúnosná. „Každý si sem jede nakoupit. Jen během chvíle, co zde sedím, se zde vystřídalo několik aut,“ stěžuje si na hustou dopravu důchodce Ladislav Goldstein. O vývoji tématu budeme pravidelně informovat.