Nacházejí se od Brna až po Městečko Trnávka,“ tvrdí starosta Roman Müller. Jednání o výstavbě rychlostní silnice se znovu otevřelypo roce 2000. Plánovaná trasa z části povede po bývalé německé dálnici.

Starosta Jevíčka vidí v nové komunikaci pro region velký přínos. „Jednoznačně našemu městu a okolí zajistí ekonomickou stabilitu. Tato dopravní tepna konečně zpřístupní region,“ vysvětluje Roman Müller. Místní lidé jsou na rozpacích, ale věří, že silnice jim opravdu pomůže. „Na Malé Hané je čistý vzduch, klid a pohoda. To všechno nám zřejmě rychlostní komunikace sebere.

Váhám, co je přednější, jestli příroda, nebo silnice. Nyní přemýšlím jako otec malých dětí,“ říká Miloslav Parolek z Jevíčka. V letošním roce čeká odborníky na rychlostní silnici především hodně papírování. Lidé ovšem chtějí vědět, kdy konečně začne realizace komunikace R43.

Podle jevíčského starosty Romana Müllera buď zasáhne blesk z čistého nebe a stavba vypukne už příští rok, nebo projekt zůstane jednu generaci ležet. Jednání o silnici nekončí. O jejich vývoji vás budeme včas ve Svitavském deníku informovat.