V kategorii mužů se opět začalo velmi zostra. Široký Důl A, vedoucí tým ligy, nastoupil s číslem tři. Dráha byla po pátečních deštích velmi mokrá a mírně do kopce, takže se čekalo, jak vysoko nasadí Širočáci laťku. A bylo to opět velmi vysoko. Výsledný čas 16,90 a napravo nejlepší sestřik dne 16,55. Široký Důl měl dobře nakročeno ke třetímu vítězství v OLSY za sebou. Na startu bylo ale ještě mnoho kvalitních týmů. Hned po Širokém Dole šel na start Sychotín (BK) a zapsal slušných 17,74. To Zderaz A (CR) po chybě vzadu možná ani nečekala, že jim stroj tolik pomůže a zastaví časomíru na hodnotě 17,38. Další sedmnáctky předvedly ještě týmy Pomezí A (17,85), Oldříše (17,88) a Perálce A (17,93). Soutěž už se chýlila ke svému konci, když si své nářadí připravili hasiči ze Zbožnova (CR). Velmi slušný útok pro ně znamenal první pódiové umístění na Svitavsku a čas 17,73. Zvítězil tedy Široký Důl A. Druhé místo Zderaz A a třetí Zbožnov. Ligu po pěti závodech vede Široký Důl A (99 bodů). Druhá je Zderaz A (70 bodů) a třetí je Pomezí A (62 bodů).

V kategorii žen se prakticky zopakovala situace z mužské kategorie. Děvčata z SDH Nedvězí předvedla hned ze začátku nejlepší čas sezóny 16,89 a jasně se ujala vedení. Pak Nedvězí pouze sledovalo marné pokusy ostatních se tomuto fantastickému času jen přiblížit. Nejblíže k tomu byl Přívrat, který pokračuje v parádních výkonech z minulého závodu. Čas 17,73 znamenal další sedmnáctku a hlavně další druhé místo pro přívratská děvčata. Na třetím místě skončilo Pomezí, které si naproti tomu právě v minulém závodě vybralo svoji slabší chvilku. Třetí sedmnáctkový čas dne 17,84 znamenal krásné třetí místo. Další čas pod osmnáct vteřin už nepadl, takže pořadí na stupních vítězů bylo jasné. Po pěti závodech vede okresní ligu Nedvězí (64 bodů). Druhá je Oldříš (40 bodů) a třetí Pomezí (31 bodů).

Seniorská kategorie byla opět doménou hartmanických veteránů. Bezkonkurenčních 15,22 znamenalo další vítězství do sbírky tohoto týmu. Druhá skončila Oldříš 17,01 a třetí Perálec 20,68. Ligu vedou s jasně Hartmanice (23 bodů). Druzí jsou shodně veteráni z Perálce a Oldříše (14 bodů) a třetí Desná (12 bodů)

Další kolo ligy se uskuteční 5. září ve Zderazi společně s posledním kolem extraligy ČR v požárním útoku. Rada také rozhodla, že zrušený závod v Kamenci se nahradí závodem v Širokém Dole v termínu 10. října.

Jakub Paulíček