Žáci ze ZŠ a MŠ Křenov zvítězili v krajském kole mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Do třetího ročníku šampionátu, který probíhá v online aplikaci na učení slovíček, se zapojilo téměř 60 000 žáků a soutěží v něm třídy základních a středních škol z celé republiky. Žáci z Křenova po svém vítězství v rámci Pardubického kraje postoupili do celostátního kola, které pokračuje do 24. listopadu.

Ve stopách filmařů za příběhem Harry Pottera. Ve filmech si zahrála oxfordská kolej Christ Church. Na snímku jídlení síň.
OBRAZEM: Dvacet let s filmy o Harry Potterovi! Poznáte místa, kde se natáčelo?

V soutěži se hodnotí píle v učení se slovíček, o které vypovídají body získané za procvičování v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet bodů na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým. Paní učitelka Miroslava Slechanová, která ve třídě vyučuje anglický jazyk, komentuje výkon svých žáků následovně: „Moje žáčky velmi baví nejen soutěž, ale všeobecně celá aplikace WocaBee. Jsou velmi pyšní na to, že přestože jsme malá vesnická škola, tak dokázali porazit i mnohem větší školy a dokonce i školy střední.“

 Jana Čikelová