Nejhezčí roky, co se týče účastníků a podporovatelů, máme již asi za sebou, ale i tak počet zaregistrovaných není vůbec malý. Účasti každého z Vás si velice vážím.

V 7.30 hodin byla v kostele sv. Jakuba v Poličce slavena mše svatá za pořadatele Běhu naděje v Poličce a jeho živé a zemřelé účastníky.

Krátce po dvanácté začala na Palackého náměstí registrace. Každý si mohl za příspěvek něco z naší bohaté nabídky zakoupit. K dispozici byla červená trička, červené kšiltovky, pohledy, propisovací tužky, připínací loga a mnoho dalších drobností.

Okolo 14. hodiny k nám promluvila hradní kancléřka Jana Vohralíková a poté pan Jaroslav Martinů, starosta města Poličky.

Letošní Běh podpořilo 85 účastníků, od kterých bylo vybráno 12 010 Kč. Peníze jsme odeslali na účet firmy Levity a ta je předá do nemocnice Motol v Praze.

Absolvovali jsme trať, která byla zvolena v roce 2004. Z důvodu občasných obměn v souvislosti s úpravami města jsme touto cestou proběhli nejčastěji. V cíli každý obdržel od našeho hosta a pana starosty dřevěné srdíčko s logem Běhu naděje a diplom.

Nová rozhledna na Králickém Sněžníku turisty rozděluje, někomu se líbí, druzí ji považují za zbytečnou.
Rozhledna Mixér na Králičáku namíchla turisty. Už chybí jen lanovka, nadávají

Letošní tombola byla spojena s předměty Běhu naděje (např. hodiny, modrá kšiltovka). O losování se podělili kancléřka Jana Vohralíková a europoslanec Tomáš Zdechovský.

V cíli každý obdržel občerstvení - tvarohový koláč a ledový čaj.

Chtěl bych poděkovat Městskému úřadu v Poličce, T.E.S Polička za vylepení plakátů, MO KDU-ČSL, Svatojosefské jednotě Polička a Janu Smejkalovi z firmy ZHT Group s.r.o.

Poděkování patří panu starostovi, který je již věrným účastníkem našeho Běhu. Společně s tehdejším pardubickým hejtmanem Romanem Línkem odstartoval 28. října 2004 první ročník našeho Běhu.

Rozhodli jsme se, že boj s rakovinou nevzdáme a nadále budeme tuto akci podporovat, abychom získávali prostředky na výzkum této zákeřné nemoci.

Srdečně Vás proto zveme na 21. ročník námi vedené humanitární akce, a to 23. června 2024.

Miloslav Zezula, hlavní pořadatel BN 2023 v Poličce