Pořadatelům letos netradičně přálo počasí a za celý závod nespadla na dráhu jediná kapka, i když to místy na déšť vypadalo. Dráha byla velmi dobře připravená, ale stále ještě relativně měkká po vydatných deštích. K tomu ještě převýšení k terčům asi dva metry dávalo tušit, že se bude jednat o velmi zajímavý závod především z taktického hlediska.

V kategorii mužů šel z favoritů na start nejdříve Široký Důl A. Jejich prakticky bezchybný pokus zastavil časomíru na hodnotě 17,24. To byla velmi vysoko nastavená laťka a bylo jasné, že přísun bodů bude pro Širočáky velmi vysoký. I další sedmnáctku, která v závodě padla, si připsal tým ze Širokého Dolu. Široký Důl B si zapsal 17,93 a zařadil se na druhé místo. Chvilku po nich šlo ale na start Pomezí B a ukázalo velmi povedený útok zakončený časem 17,75. Tímto útokem se Pomezí B dostalo mezi širokodolské týmy a vzhledem k dalším nepovedeným pokusům favoritů byly stupně vítězů kompletní. Poslední sedmnáctku dne si připsala Zderaz A, která vybíhala až na konci startovní listiny a zapsala čas 17,95. Ligu tedy po třech závodech vede Široký Důl A, druhé je Pomezí B a o třetí místo se dělí Zderaz A a Široký Důl B se shodným počtem bodů.

V kategorii žen zahájilo soutěž domácí Nedvězí a jeho parádně rozběhnutému útoku chyběla jen trocha štěstí na pravém proudu. Na levém svítil fantastický čas 17,01, ale na druhém 18,13. I tak se jednalo o velmi solidní základ pro domácí soutěž. Hned jako druhé Pohodlí si zapsalo velmi pěkný čas 18,57, což byl na této těžké dráze velmi dobrý výkon. Jako třetí na startu stálo ale Pomezí a vypálilo všem rybník. Jediná sedmnáctka dne 17,67 znamenala jasné vedení a posléze vítězství v tomto závodě. Pomezí si tak po nepovedeném závodě v Sádku spravilo chuť a ukázalo, že se s ním musí do dalších bojů počítat. Na stupně vítězů se dostal ještě Kamenec A, který časem 18,20 skončil na třetím místě. Osmnáctkový čas si pak připsala ještě Desná A, která s časem 18,99 skončila na pátém místě. Ligu po třech závodech vede Nedvězí, druhá je Oldřiš a třetí pak Kamenec A.

V kategorii veteránů si připsaly Hatmanice už své 93. vítězství v okresní lize. Časem 15,39 Hartmanice jasně ukázaly, kdo je momentálně v lize nejlepší a letos už potřetí v řadě stanuly na příčce nejvyšší. Druhá skončila Oldřiš a třetí pak Perálec. Ligu vedou přesvědčivě Hartmanice, druhá je Oldřiš a třetí Perálec.

Liga dále pokračuje v neděli 2. srpna v Kamenci u Poličky od 9.30 hodin. Hned další týden pak noční Oldřiš a hned další týden Desná. První tři kola ukázala jak obrovskou vyrovnanost špičky okresní ligy, tak i touhu obhájců titulu zvednout opět nad hlavu trofej pro vítěze ligy. Následující závody tedy slibují napínavou podívanou.

Jakub Paulíček