Středa

V šapitó za muzeem můžete ve středu od 18 hodin navštívit klauniádu pro děti Squadra Sua – Happy hours. Děti zaplatí za vstup 50 Kč, dospělí 80 Kč. Host přijde do restaurace, usedne k prostřenému stolu, objedná si jídlo, které mu kuchaři připraví a číšníci donesou. Co by se mohlo pokazit na tak jednoduchém receptu? … COKOLI! Tři klauni, kteří se pouhým mávnutím lítaček vedoucích do kuchyně proměňují z číšníků na kuchaře a zpátky ve víru nehod, přešlapů a zakopnutí.

Čtvrtek

Ve čtvrtek na stejném místě, v šapitó za muzeem, v 10 hodin začne Cirkusová pohybová dílna pro rodiče a děti. Vstupné pro rodinu 50 Kč.

Ve čtvrtek od 19 hodin pak bude pouličnímu divadlu, akrobacii a žonglování patřit Knížecí louka. Vystoupí Bratři v tricku s představením Běžkařská odysea. Diváci budou vtaženi do děje, ať se děje, co se děje. Výlet je závodem, jehož hlavní cena je zážitek. V tomto ohledu jsou tito muži nejlepšími závodníky z nejlepších – skuteční šampióni. Dokonce větší, než si sami myslí. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období, bok po boku a však v jedné stopě podstupují běžkařskou odyseou – bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem! Hole vzhůru, vosk na knír, čaj na kuráž a krok sun krok! Vstup je zdarma.

Pátek

V pátek začne program ve 20 hodin na nádvoří zámku, vstupné 120 Kč, děti do 15 let zdarma. Chůdadlo - akrobacie na šálách. Slavná tragédie odehraná partou potulných kejklířů a cirkusáků. Střídají se humorné výstupy kejklířů se samotnými scénami z Romea a Julie. Celá tragédie je odehrána pomocí závěsné akrobacie na šálách, žonglování, párové akrobacie a tance. Večer bude pokračovat koncertem čtyř mladých profesionálních hudebníků Trio Coucou.

Sobota

V sobotu v 15 hodin začne na nádvoří zámku akce pro rodiče s dětmi. Čeká je Chůdadlo – Dell Arte, Žonglérská omeleta, Škola žonglování, Drak, Jiří a věž, písničky pro děti Bombarďák (18 hodin). Sobotní večer patří představení legendární skupiny akrobatů, herců a tanečníků La Putyka. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Velkolepé sobotní finále uzavře program Circus Problem. Parta punkových klaunů si založila hudební cirkus, ve kterém kombinuje balkánskou dechovku, diskotékový beat, laciný pop a špinavý house.

Vstupné na celé sobotní finále festivalu: dítě 120 Kč, dospělý 230 Kč, rodinné vstupné 490 Kč.

Více na www.moravskatrebova.cz nebo na www.ksmt.cz.