Den otevřených dveří se výjimečně vrátil k tradičnímu pojetí. Návštěvníkům z řad potencionálních studentů změna nevadila, prošli si jednotlivá stanoviště oborů a dozvěděli se vše podstatné. SOŠ a SOU Polička tak naplnila svůj záměr a těší se na nové studenty. Dny otevřených dveří se v současné době realizují spíše v omezeném množství a s uzpůsobenými podmínkami konání. „Covidová situace“ je stále hrozbou, kterou není radno podceňovat, proto i naše škola přistoupila k drobné úpravě průběhu oblíbené školní akce.

Školní budova se otevřela uchazečům v 9 hodin. Nejčastěji šlo o zájemce z 9. tříd, kteří přišli v doprovodu rodičů a měli již „povědomí o Zouváku“. Informace se k nim dostaly přes komunikační sítě, webové stránky či burzu škol. Věděli, že se budou hlásit na školu, jež má ve světě gastronomie své jméno. Někteří šli cíleně po stopách konkrétního oboru, jiní váhali, které studijní zaměření by pro ně bylo po všech stránkách nejpřínosnější. Všichni ale volili vzdělávací procházku po všech nabízených oborech. Setkali se tedy s oblastí gastronomie, kuchař-číšník, hotelnictví a cestovní ruch, cukrář, řezník-uzenář a pekař. Nahlédli do prostoru domova mládeže, který mnohým skýtá nejenom ubytování, ale i náležité „kulinářské“ zázemí, zde budoucí kuchaři a číšníci pravidelně absolvují svoji praxi „na cvičných kuchyňkách a studené kuchyni“.

Následně vedla cesta do gastronomického studia (špičkové restaurace), kde se budoucích nováčků ujali studenti maturitního ročníku gastronomie, aby jim předvedli techniku flambování, přípravu a následné servírování kávy i možnost zhlédnout přípravu oběda v přímém přenosu. Poděkování patří Jakubu Calábkovi a Veronice Fricové, maturantům, kteří spontánně, věcně a s nadšením komunikovali se zájemci o gastronomii.

Gastronomie měla své stanoviště i v prostoru školní jídelny, která se vždy na den otevřených dveří promění v tematickou restauraci. Pro dnešní den beze zbytku naplnila téma podzim. „Školní restaurace“ přichystala prezentaci barmanství, teatenderovství a neopomněla představit ani cukrářské a uzenářské skvosty. Pokud naši budoucí studenti absolvovali prohlídku jednotlivých stanovišť, stala se pro ně jídelna také poslední zastávkou před návratem na recepci. Tady se s nimi znovu shledali studenti hotelnictví a cestovního ruchu (třída H3), předali jim dotazník a milou pozornost v podobě dárkového balení oblíbených mini zákusků – jeden ze symbolů SOŠ a SOU Polička.

Den otevřených dveří trval do 17 hodin, předal spoustu zážitků, informací a umožnil rekordnímu počtu 60 zájemců setkání s vysněnými obory. Děkujeme za přízeň a těšíme se na hojnou účast i na dalších dnech otevřených dveří, které jsou naplánované na prosinec, leden a únor. Snad nám již situace dovolí vrátit se k praktickým „oborovým ukázkám“, do nichž se mohou zájemci aktivně zapojit.

 Jitka Boháčová, SOŠ a SOU Polička