Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru tradičního lidového veselí spojenou s ukončením období žní. Od 14:00 se můžete zúčastnit dožínkového průvodu, který začne u muzea na ulici Svitavské a projde až na náměstí T. G. Masaryka, kde lidové taneční soubory otevřou svými vystoupeními program dne. Následně se můžete těšit na vystoupení folklórní hudební formace z Valašského Meziříčí Docuku, nadnárodní indie rockové kapely Silver Spoons a pořádnou porci divokého streetfunku v podání skupiny Fredy&Krasty. Jako zlatý hřeb je připraveno vystoupení Anety Langerové, vítězky soutěže Česko hledá SuperStar .

„V průběhu celého festivalu budete mít možnost ochutnat širokou nabídku piva, které pro Vás připravily výborné minipivovary z celého Česka. Nejen k pivu je pak připraveno maso přímo od řezníka, bramboráky, brambůrky od farmáře a pro milovníky sladkých jídel pak trdelník, makronky, cheesecake a mnoho dalšího,“ uvedl Lukáš Knoll, hlavní organizátor slavností.

Na nádvoří zámku je po dobu konání akce připraven bohatý doprovodný program pro děti. Od 15:30 představí Divadlo 100 opic pohádku O Ječmínkovi, poté budou mít děti možnost vyřešit záhadu ztracené mrkve v divadelním představení Zajíček a velká mrkvová záhada. Součástí programu na nádvoří zámku jsou také ukázky lidových řemesel a dílničky pro děti.

„Tradice oslav svátku ukončení sklizně má v naší historii hluboké kořeny. Z tohoto důvodu jsme při výběru celého programu dbali na co největší dodržení obyčejů, které tento svátek charakterizují. Naším cílem je vytvořit příjemné prostředí pro všechny návštěvníky, kteří se rozhodnou, že chtějí trávit období dožínek u nás v Moravské Třebové,“ doplnil organizátor akce Lukáš Knoll.

Jonáš Krummer