Vidím to jako včera, když jsem se 28. října roku 2004 postavil do čela organizování běhu, který má v našem městě již tradici. Prvním hostem byl Roman Línek, tehdejší hejtman Pardubického kraje. Dá–li Pán Bůh, opět ho letos přivítáme.

Účast přislíbil i starosta města Poličky pan Jaroslav Martinů, který byl u našeho prvního ročníku a podporuje nás po celou dobu. Jeho účast je pro nás pořadatele velikým povzbuzením. O dalších hostech letošního 21. ročníku ještě jednáme.

Startovat budeme 23. června od 14.00 hodin. Možnost zapsat se k registraci bude od 12.30 hodin. Dopoledne začneme v 10.30 v kostele sv. Jakuba, kde bude sloužena děkovná mše svatá za pořadatele Běhu naděje v Poličce a jeho živé i zemřelé účastníky.

Stíhačky nad Moravskou Třebovou? Jen dočasně. Jedná se o cvičení
Stíhačky nad Moravskou Třebovou? Jen dočasně. Jedná se o cvičení

Trasa BN bude jako obvykle označena šipkami. Bude možno si zakoupit mnoho předmětů (kšiltovky, trička, svíčky, propisky, šerpy, srdíčka, pohledy, CD a pro brzké návštěvníky i vánoční baňky). Zakoupením těchto upomínkových předmětů podpoříte výzkum rakoviny dětských pacientů v ČR.

Profesor Jan Starý, který je stále mladý svým duchem a nasazením pro tuto léčbu, říká: „Je to jen kapička naděje, ale z těch kapiček se stává úspěšný lék, který uzdravuje, a za to patří všem veliký dík.“

V cíli posilníme svoje tělo a doplníme tekutiny. Kromě tradičního slosování obdrží každý sadu upomínkových předmětů v kartonové krabičce.

Ve Svitavách byl veřejný piknik. Proběhla tu férová snídaně
FOTO: Ve Svitavách byl veřejný piknik. Proběhla tu férová snídaně

Obsahuje kuličkové pero z recyklovaného papíru s modrou náplní, mechanickou tužku, gumu, ořezávátko a pravítko s logem Běhu naděje. Před stěnou Běhu naděje se budete moci také vyfotografovat a foto Vám pak zašleme do e-mailu.

Zvolit si můžete pohyb buď na kole, kolečkových bruslích, vozíku, během, procházkou, s kočárkem, se psem. Je jedno, zda přijdete či dojedete první nebo poslední. Vaše radost z pohybu a putování může pomoci dalším radovat se ze života.

Cílem této akce je vybrat finanční prostředky na výzkum boje s rakovinou, iniciovat solidaritu zdravých s nemocnými a také apelovat na zdravý životní styl a prevenci onemocnění. V loňském roce se podařilo vybrat v České republice 300 000 Kč, z toho Polička přispěla více jak 12 000 Kč. V roce 2023 nás podpořilo 85 účastníků a je jen na Vás, zda tento počet letos překročíme.

Polární záře nad Svitavskem.
Víkendová polární záře nad Svitavskem. Podívejte se na záběry čtenářů

Chtěl bych také poděkovat významným sponzorům této akce, jimiž jsou: Město Polička, TES s.r.o. Polička, Jan Smejkal, ZHT Group s.r.o., Svatojosefská jednota Polička z.s. a MO KDU-ČSL.

Srdečně Vás zvu za všechny pořadatele, kterým osobně moc děkuji za to, že svůj čas této akci věnují.

Miloslav Zezula, hlavní pořadatel BN 2024 v Poličce