Nezisková církevní organizace Diakonie Českobratrské církve evangelické plánuje během následujících dvou let postavit na Svitavsku komunitní Domov pro seniory. Komunitní z toho důvodu, že se bude jednat o domov s kapacitou 20 obyvatel, kteří budou žít ve dvou domácnostech.

Centrem každé domácnosti bude velký společný prostor s kuchyní a odpočinkovou zónou, klienti pak budou mít své soukromí v jednolůžkových pokojích s vlastní koupelnou a záchodem.

Dopravní policisté měří rychlost na téměř 1000 místech po celé republice v rámci akce Speed Marathon. Předem zveřejněné měřené úseky vybírala i veřejnost.
Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Svitavsku

Pro tento domov jsme odkoupili pozemek od obce Vendolí, přímo v centru obce, vedle obchodu a místní hospody. Cesta k zahájení stavby nebyla snadná, dlouhou dobu jsme čekali na vhodnou dotační výzvu a následně jsme řešili komplikace s námitkou v pořadí druhého vítězného uchazeče v zadávacím řízení.

Máme radost, že vám můžeme oznámit, že jsme 13. února 2024 předali staveniště stavební firmě Stavitelství Trunec z Vysokého Mýta, která již zahájila stavbu.

Zřizovatelem a investorem stavby je Diakonie Českobratrské církve evangelické. Domov je stavěn díky dotaci z Národního plánu obnovy a za podpory Pardubického kraje.

Mohlo by vás zajímat: V pondělí vypukne stavba kruháku na Spáleništi u Koclířova

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvorníková