Autor Ing. Pavel Kyselák je členem Obce spisovatelů ČR, ve svých knihách na svůj moravský původ nezapomíná. Některé říkačky či příběhy napsal v místním malohanáckém nářečí (Vzpomínky ve slovníku, Pozdrave tetičce Mařce, Vinšování do rádia a další). V několika příspěvcích skládá hold emeritnímu profesoru střední ekonomické školy ve Svitavách (nyní obchodní akademie) panu Ing. Adolfu Kleinovi z Poličky, který letos v březnu oslavil požehnané devadesátiny.

Doprovodné ilustrace připravila malířka Milena Kvasničková. Tradiční kmotrou knihy je Taťána Míková, vedoucí redakce počasí České televize. Další požehnání knize napsal Aleš Cibulka, televizní a rozhlasový moderátor a publicista.

Kam na čarodějnice
Kam na čarodějnice? Podívejte se, kde budou řádit na Svitavsku

Publikace Říkačky prosté I. je neprodejná, autor ji předává jako dárek svým známým a přátelům z Moravy, z Čech a Prahy. K nahlédnutí je v Městské knihovně v Praze, Národní knihovně České republiky, v Moravské zemské knihovně v Brně, Vědecké knihovně v Olomouci, v Městské knihovně ve Svitavách a v dalších knihovnách.

Na zadní straně obalu nové knihy jsou uvedení další kmotři předchozí autorovy knihy Tetička z Jevíčka, která je napsána v moravském nářečí. Tuto předchozí knihu pokřtili Aleš Cibulka a herec Josef Dvořák.

Jana Strachoňová, editorka