V kategorii mužů hned ze začátku překvapilo Pohodlí, když se jim podařilo zlepšit sezonní maximum na 17,52. Chvilku po nich si připsalo další sedmnáctku Pomezí A za 17,54. Souboje o nejvyšší příčky měly ale ještě přijít. Jako jedenáctý se na start postavil Široký Důl A, vedoucí tým ligy. Po problémech s technikou na základně přišla i chyba na koši, takže výsledný čas se zastavil na hodnotě 17,15. Bylo jasné, že je to hozená rukavice pronásledovatelům, kteří své šance hned využili. Hned po Širočácích se na start postavil Sychotín A, který zde dal loni rekord okresní ligy 16,29. I letos si kluci přivezli parádní formu a skvělý útok zastavili v čase 16,48 a připsali si nejlepší čas letošního ročníku okresní ligy. Do třetice všechno dobrého předvedlo Pomezí B, které si připsalo také šestnáctkový čas 16,93. Na první trojku zaútočil ještě Široký Důl B, ale své áčko o jedinou setinu nepřekonal a zapsal si 17,16. Do konce závodu pak padla už jen jedna sedmnáctka a to v podání Hartmanic 17,41. Vítězem se stal tedy Sychotín, druhé Pomezí B a třetí Široký Důl A. Dva závody před koncem vede Široký Důl A. Druhé je Pomezí B a třetí Sychotín.

V kategorii žen jsme se hned na začátku dočkali rozuzlení souboje o titul už dva závody před koncem. SDH Nedvězí nedalo nikomu šanci a dalším krásným časem 17,29 ovládlo nejen tento závod, ale i celou Okresní ligu Svitavska 2020. Děvčata tak už potřetí za sebou ovládla celou ligu a mohla jen sledovat, jak se jim snaží ostatní účastnice alespoň přiblížit. Jediný další tým, který dokázal překonat osmnáctivteřinovou hranici byla Oldřiš, která dala 17,70. Tím si děvčata pojistila průběžnou druhou pozici. Třetí skončil Kamenec A za 18,11. Další osmnáctky přidaly ještě hasičky z Pohodlí 18,58 a z Kamence B 18,69. Vítězkami ligy jsou tedy už jistě děvčata z Nedvězí (91 bodů). Na průběžném druhém místě je Oldřiš (52 bodů) a třetí je Kamenec A (42 bodů).

V kategorii seniorů zvítězily Hartmanice za 15,19 a pojistily si tak vedení v průběžném hodnocení ligy. Druhá skončila Oldřiš za 15,95 a třetí pak Desná za 16,77. Ligu vedou jasně Hartmanice. Druhá je Oldřiš a třetí Perálec.

Jakub Paulíček