O tomto víkendu se na Veselém Kopci u Hlinska  koná Veselokopecký jarmark. Pozvání k účasti přijalo několik desítek lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel tradice Pardubického kraje. V prostředí muzea v přírodě tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci nebo využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách.

Téměř na každém chorvatském dvorku či zahradě najdete v přímořských oblastech zaparkovanou loď.
FOTO: Lodě na suchu. V Chorvatsku u moře je najdete skoro na každé zahradě

Pokud nestihnete zajet na Veselý Kopec o tomto víkendu, není důvod ke smutku. Otevřeno je každý den kromě pondělí. Přístupné jsou všechny expozice v roubených objektech, včetně výstav s názvy Víte, že …? a Deset + jedna let světovým dědictvím UNESCO, které jsou umístěny ve statku z Mokré Lhoty.

Veselý Kopec je uceleným souborem lidových staveb přenesených z oblasti Hlinecka, Poličska, Litomyšlska a části Chrudimska. Muzeum v přírodě se nachází cca 8 km od Hlinska a je umístěno v původním krajinném prostředí osady Veselý Kopec. V současné době zde můžete nalézt 45 památkových objektů.

Muzeum v přírodě Vysočina