Země Keltů se nachází v Železných horách u Nasavrk. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost – jarmarky, dílny a další akce, které přibližují dětem i dospělým zdejší keltské osídlení a život v něm. Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.

Návštěvnická sezona skanzenu začíná sice až 2. dubna, ale ani v únoru Země Keltů nespí. Kromě dobrovolnických brigád zažila také orientační závod Železný Kelt(ka). 

Na závodníky čekaly dvě trasy vedoucí krajinou Železných hor – jedna dlouhá 35 km (kategorie Lovec) a druhá 45 km dlouhá (kategorie Průzkumník). Nešlo o to jen zdolat trasu, ale také úspěšně splnit různě náročné úkoly inspirované životem našich předků - rozdělávali oheň, házeli sekerou, stříleli z luku.

 Ač jsme se všichni strachovali, jaké bude na závod počasí, nakonec bylo krásně slunečno, ovšem situaci komplikoval studený vítr, čímž měli závodníci ztížené podmínky při plnění úkolů, jako bylo třeba rozdělávání ohně nebo střelba z luku. Všichni se s tím ale vypořádali se ctí a většina se na konci závodu i vykoupala v lomu.