Odpoledne se na Resselově náměstí v Chrudimi konala přehlídka Mladých hasičů v požárním útoku. Také bylo dovezeno pár unikátních hasicích stříkaček, včetně parní. Požární útok v provedení těch nejmenších byl sice úsměvný, ale dokonalý podle všech pravidel. I když proud vody z hadice zchladil diváky. To bylo sice jednou, ale je to nutné zaznamenat.

Chrudimské dožínky 2022.
FOTOGALERIE: Byli jste na dožínkách? Máme pro vás další fotografie

Kromě mladých hasičů byly i ukázky od těch velkých hasičů protřelých ohněm. Brilantní ukázka průchodu prostoru sálavým teplem ve speciálním obleku byla hodně potlesková. Hlavně mladí kluci si pak rádi s oblečeným hasičem plácli, jak se v této zemi stává zvykem. A ukázku hašení planoucího auta asi většina diváků viděla poprvé. Zapálit tak pěkně automobil to byla paráda sama o sobě. Příjezd hasícího auta včetně zapnuté sirény byl působivý. Uhašeno bylo za chvíli a pohled na "zachráněné" auto byl žalostný.

Všude bylo plno lidí. Vidět svoje ratolesti při požárním útoku, to musela být mamka (či taťka) na svoji ratolest hodně hrdá. A diváci byli rádi, že máme tak šikovné hasiče, kdyby se někomu něco… ani to nepřivolávejme.

Jaroslav Černý