Léto končí, tak to musí být. Ke slovu se pomalu hlásí šedivý mlhavý podzim, avšak i ten přinese mnoho přírodních krás. Přesto prožité příjemné chvíle velí oživit vzpomínky patřičným rozloučením. Rodinné centrum Srdíčko v Ústí nad Orlicí tak na rozloučenou připravilo tradiční 12. ročník stanování tatínků s dětmi. Od 2. do 4. září hluboké údolí Divoké Orlice poblíž vrchu Chlumu u Litic nad Orlicí přizdobilo 6 stanů s jedním přístřeškem, které se na tři dny staly domovem šesti tatínků a dvanácti dětí od 6 do 14 let. Dobrodružství přidala příroda sama. Mlhou zastřená rána, program her, vaření na kotlíku a navíc noční teplota 5°C, která se nepříjemně vtírala do spacích pytlů. Poněkud krutý trénink na nadcházející zimu, ale kupodivu probuzení tatínkové byli sami. Děti již s ranním rozbřeskem stavěly u řeky hráze.

Nadšení z posledních slunečních paprsků nechybělo ani v pondělí 5.září, kdy se na zahradě Rodinného centra Srdíčko konala balónková párty. Desítky balónků pak vzlétlo vysoko v dál s přáním štěstí pro všechny. Se svými vzpomínkami se přidaly i účastnice třetího věku, s pocitem věčně mladé generace, s tichým notováním staré písně: „Léto se ke konci chýlí, všechno zmizelo v dál. Před něčím smutným zamkneme dům, ať naše sny odletí až k oblakům.“ Ani zde nezůstalo jen u přání.

Ve čtvrtek 8. září vyjela skupina dříve narozených rozloučit se s létem, tentokrát do zeleného města se záplavou květů. Cílem byl zámek v Litomyšli a jeho zámecké zahrady s množstvím pohodlných laviček k odpočinku. Průvodní slovo vedoucího zájezdu Daniela Dostrašila doplnilo tyto vzácné chvíle zamyšlení nad krásou tohoto okamžiku, bohatou historií města i jeho úspěšnou současností.

Stanislava Dvořáková