Tato vila patřila jednomu z majitelů nakladatelství a zároveň městskému radnímu. Byl to bohatý člověk, který měl téměř všechno - peníze, respekt, moc i krásnou ženu. Bohužel se po mnoho let nemohl dočkat vytouženého dítěte. Když se to stalo, zdálo se, že je nejšťastnějším mužem na světě. Radost však netrvala dlouho.

K vile se vážou dva drsné příběhy. Zatímco byl majitel na jedné ze svých mnoha pracovních cest, jeho žena, která mu chtěla udělat radost, se rozhodla, že naučí potomka lyžovat. Při prvním sestupu dítě tak nešťastně spadlo, že se zabilo. Zarmoucený otec umístil na toto místo velký kamenný kříž, na památku této nešťastné nehody.

Netrvalo dlouho a znovu se nad krásnou vilou objevily černé mraky. Válka skončila, majitelé uprchli před blížícími se ruskými jednotkami. Po roce 1945 byla budova využívána jako mateřská škola. Po několika letech fungování byl smích a bezstarostná zábava přerušena strašlivým pronikavým výkřikem jednoho z pečovatelů o děti. Jeden chlapec totiž spadl do několik metrů hlubokého odtoku. Přes záchrannou operaci se dítě nepodařilo zachránit.

V současné době je vila v soukromém vlastnictví a nový majitel se pokouší postupně obnovit její zašlou slávu.

Petr Mareš