Jako první zahrála k tanci a poslechu dechová hudba Jižani z Českých Budějovic s kapelníkem Miroslavem Dvořákem. Ta měla svá vystoupení rozdělena mezi další účinkující. S Jižany zpívala trojice zpěváků Pavlína Hubáčková, Jaroslav Šnedorfer a Martin Pupík. V dalším průběhu Eva Šímová s Jaromírem Klusoněm provedli seznámení s výsledky soutěže o nejlepší destilát a likér, do které přišlo 402 vzorků, zařazených do 13 kategorií. Jednotliví vítězové z celé ČR, mezi kterými byl i místní Jiří Bartoš, obdrželi dárkové balíčky a diplomy. Absolutnímu vítězi zahrála tuš kapela a stal se jím Vít Koryčánek z moravských Nedakonic.

Lubnou na Svitavsku se zřejmě v červnu prohnala dvě tornáda jen pár minut po sobě.
Do třetice možná už bylo... Lubnou se při bouřce zřejmě prohnala dvě tornáda

V dalším programu se představila taneční a akrobatická skupina Diamonds z Nového Bydžova, mj vítězové přehlídky Talentu 2021. Pak se všichni těšili na domácí duo Akrojóga, vystoupení a workshop Anežky s Tomášem při jejich úžasném podání. Dále zde ve velkém sále hráli k poslechu i tanci Jižani a venku pokračovaly jízdy na koni a bublinková produkce pro děti a také vystoupení se psy Dog Dancing – když psí hvězdy tančí.

Na sále pak proběhlo očekávané losování bohaté tomboly a následné druhé vystoupení skupiny Diamonds.

Celou povedenou akci zakončila taneční zábava se skupinou Dreams of Rock z Hradce Králové až do pozdních večerních hodin.

Karel Novotný – propagátor lidové zábavy

Lubenská šťopička lákala nejen na dobrou pálenku.Lubenská šťopička lákala nejen na dobrou pálenku.Zdroj: Karel Novotný