SOŠ a SOU Polička je vnímána především jako škola gastronomie. S ní jde ale ruku v ruce i náš obor Hotelnictví a cestovní ruch. A právě protagonisté 3. ročníku „hotelnictví“ dostali svoji jedinečnou příležitost opustit on-line vysílání a zamířit vstříc reálnému dobrodružství světa podnikání. V Praze na ně čekal již 29. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem, který byl dle slov účastníků bravurně zorganizován pražskou studentskou firmou Antre (původní vznik při OA Heroldovy sady).

Kromě poličských studentů se do Křižíkova pavilonu rozjelo ještě 69 firem z různých koutů světa. Největší účast měla Česká republika (32 soutěžících), Rakousko vyslalo 13 reprezentantů, z Bulharska se nominovalo 11 účastníků. Itálii zastupovali tři podnikatelé a stejně tak to měly Slovensko a Belgie. Jednoho zástupce poslalo Rumunsko, Lucembursko a Maďarsko.

SOŠ a SOU Polička reprezentovala firma Step by step, s. r. o. tvořená Tadeášem Mannelem, Nikolou Bezděkovou, Ivanou Traufgottovou, Evou Žáčkovou a Veronikou Kučerovou. Ukázali se jako silný tým, který v první desítce nejlepších příjemně překvapil hned několikrát, a to 2. místem v soutěži O nejlepší katalog, dále čtvrtým v disciplíně O nejlepší stánek. Devátá příčka je poté neminula v Nejlepším reklamním spotu. Pěkné jméno si tedy Poličští udělali ve třech z pěti vyhlášených soutěžních oblastí. Naplno ale fungovali i v těch zbývajících, jimiž byly Prezentace a 90 ve výtahu, tudíž odprezentovat vše potřebné a navíc v 90 sekundách představit svoji firmu v angličtině.

Gratulujeme úspěšným studentům, kteří se připravují pod odborným dohledem Ing. Jana Čermáka, a přejeme spoustu tvůrčí energie do dalších nejen pražských veletrhů fiktivního podnikání.

J. Boháčová