S ohledem na situaci v zemi nebudou dnes 11. listopadu, kdy se připomíná Den válečných veteránů, možná tradiční veřejná pietní shromáždění, proto se nabízí vzdát hold padlým a vzpomenout veterány všech válek přehráním písně/videoklipu složené speciálně pro tuto příležitost.

Píseň o síle přátelství, vlastenectví a odvaze je šířena pod otevřenou nekomerční licencí, aby podporovatelé mohli tvořit své vlastní video verze nebo i hudební remixy. Cílem je, aby zaznívala po celý listopad z co nejvíce zdrojů a do budoucna se z ní stala pomyslná hymna spojená s připomínkou veteránů.

Inspirací jejího vzniku je silný příběh legionářů československé armády ve světové válce. Tomáš Kympl usiloval o hudební připomenutí společenského významu armády a jejího zásadního vlivu při obraně a vzniku našeho státu. Oslovil pak Spolek Vlčí Máky, který pomáhá novodobým válečným veteránům vyrovnat se s následky zranění na těle i na duši. Skladbu proto uvádějí společně. K šíření se připojilo Ministerstvo obrany.

Premiéra skladby Je čas byla s ohledem na celosvětovou tradici Dne válečných veteránů (Remembrance Day) stanovena na 11. 11. v 11:00 hodin. Odkaz pro premiéru videa (Youtube): https://youtu.be/eSE3aGpMGMQ

Tomáš Kympl a Miroslava Pašková, předsedkyně Spolku Vlčí Máky