SVITAVSKO

Zámecké grilování

Kdy: sobota 24. června od 17.00
Kde: Zámecká kavárna, Moravská Třebová
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Můžete se těšit na kuřecí a zvěřinové burgery, žebra, grilovaná kukuřice a sýry. V průběhu celého grilování budou připraveny deskové hry a piškvorky.


Svatojánské slavnosti 2023

Kdy: sobota 24. června od 11.00
Kde: Květná Zahrada
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Jarmark s domácími produkty a výrobky, včetně produktů z farmy, komentovaná prohlídka statku, divadelní představení, doprovodný program pro děti, ukázka řemesel, živá hudba.

PARDUBICKO

Modelářská aviatická pouť

Kdy: 24. června od 13.00
Kde: Němčice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Druhý ročník Modelářské aviatické pouti se koná v sobotu od 13 do 19 hodin v Modelparku pod hradem. Uvidíte rádiem řízené modely různých druhů a velikostí, pro děti bude připravena soutěž házedel a šlapací letadla. Uskuteční se průlet ultralehkého letadla, v případě hezkého počasí i start horkovzdušného balónu. Večer od 19 hodin se koná koncert kapely Pepíno music.

Viděli jste hru Kalifornská mlha? Máte poslední možnost, v sobotu má derniéru. Více zde:

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou

Kdy: 24. června od 13.00
Kde: Pardubice
Za kolik: základní vstupné (dospělý) 150 korun
Proč přijít: Pohár Slavia pojišťovny je druhým dílem kvalifikačního seriálu na 133. Velkou pardubickou. Start prvního dostihu je v sobotu ve 13 hodin. Druhá kvalifikace je už od roku 1997 vzpomínkou na dvojnásobného vítěze Velké pardubické, osobnost města Pardubice, mistra sportu a historika mjr. Miloše Svobodu. Součástí mítinku je také prestižní klasická steeplechase Zlatý pohár a tradiční Červnová cross country Válečníka. Doporučený dress code druhého kvalifikačního mítinku je červená barva.


Evropský šampionát vozítek s pedály

Kdy: 25. června od 13.30
Kde: Holice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Holicích na náměstí TGM se v neděli odpoledne jede Evropský šampionát vozítek s pedály. Zúčastní se posádky z České republiky, z Itálie a z Francie. Kromě závodů veselých vozítek na návštěvníky čeká prohlídka dep, taneční vystoupení a spanilá jízda velocipedistů.

Podívejte se, jak takový závod šlapacích vozítek vypadá: 


Noční pochod Putování za Libuší

Kdy: 24. června ve 24.00
Kde: Pardubice
Za kolik: startovné dobrovolné
Proč přijít: Noční pochod k uctění obětí heydrichiády Putování za Libuší se uskuteční ze soboty 24. června na neděli 25. června. Pochod se letos poprvé koná také na počest radisty a člena výsadku Silver A Jiřího Potůčka, který vysílal z kamenolomu Hluboká u Ležáků právě z vysílačky Libuše. Vychází se o půlnoci od Památníku Zámeček v Pardubicích. Cílem pochodu jsou Ležáky, délka trasy je 33,6 km. Startovné je dobrovolné. Pokud se pochodu chcete zúčastnit, přihlaste se zasláním e-mailu na adresu pavel.svoboda@upce.cz.

CHRUDIMSKO

neSKUTEČný festival

Kdy: sobota 24. června od 15.00
Kde: Tréninkové hřiště (u koupaliště), Skuteč
Za kolik: 600 korun na místě
Proč přijít: Nový multižánrový hudební festival se uskuteční v sobotu 24. června 2023 na tréninkovém hřišti (u koupaliště) v klidné části města Skuteč. Zahrají Plující, UDG, Žlutý pes, The Krabice, Skyline a RCZ - Rammstein Tribute Show.


FoodFest

Kdy: sobota 24. června od 10.00
Kde: Fotbalový stadion, Luže
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Přijďte ochutnat chutě známé i neznámé. Přijďte si užít den ve společnosti dobrého jídla a pití. Vybírat budete ze široké nabídky domácích i zahraničních pokrmů.

ORLICKO

Mejto Fest

Kdy: sobota 24. června od 13.00
Kde: M-klub, Vysoké Mýto
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Přehlídka kapel z Vysokého Mýta a odpoledne pro celou rodinu v Amfiteátru M-klubu. Od popu po metal. Pro děti: skákací hrad a malování na obličej. After party s DJ. Program od 14 do 02 h. Občerstvení zajištěno: jídlo a beer bar s pivem od lokálních pivovarů.


Uvař guláš aneb ukaž co umíš 2023

Kdy: sobota 24. června od 10.00
Kde: Nádvoří zámku Lanškroun
Za kolik: Vstupné dobrovolné
Proč přijít: Rádi bychom vás pozvali na druhé konání akce "Uvař guláš aneb ukaž co umíš".