SVITAVSKO

Nezlob, nebo přijdou Houbuše

Kdy: neděle 2. července
Kde: Zámek Moravská Třebová
Za kolik: Vstupné dobrovolné
Proč přijít: Pohádka o rozpustilých strašidlech, která potrestají každého, kdo se v jejich blízkosti nechová hezky k přírodě.


Velké finále – Ciao, Italia!

Kdy: neděle 2. července od 20.00
Kde: Litomyšl
Za kolik: od 990 korun
Proč přijít: Je libo zavítat na karneval do Benátek nebo raději na Římské slavnosti? Zatančit si v Bergamu či v Neapoli? Nebo se prostě jen navždy vrátit do Sorrenta? Po celé Itálii s námi a skladateli, kteří se nechali inspirovat její přírodou, životem a krásou.

PARDUBICKO

Přelet pivních píp

Kdy: 1. července od 9.00 hodin
Kde: Ráby
Za kolik: vstupné 70 Kč/osoba
Proč přijít: U Perníkové chaloupky v obci Ráby se v sobotu koná pivní festival Přelet pivních píp přes Kunětickou horu. Od 9 do 20 hodin vás čeká přehlídka minipivovarů z celé republiky, dobré jídlo a možnost navštívit muzeum perníku.

Otevření civilní pozorovatelny

Kdy: 1. a 2. července od 9.00 hodin
Kde: Mikulovice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: O víkendu se pro veřejnost otevře kompletně vybavená civilní pozorovatelna v Mikulovicích u Pardubic. Při prohlídkách se dozvíte spoustu informací o pozorovatelně a její posádce, ale i o civilní obraně a československé armádě a jejich činnosti při případném jaderném útoku. Ke zhlédnutí bude i výstavka vývoje plynových masek a radiostanic. V sobotu je otevřeno od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 14 hodin.

Na Kunětické hoře se hraje muzikál Pekařova žena:

Jízdy historického trolejbusu

Kdy: 2. července od 9.00 hodin
Kde: Pardubice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Nedělní odpoledne v Pardubicích oživí jízdy historického trolejbusu Pardubického spolku historie železniční dopravy. Trolejbus řady 9Tr, číslo 353 vyrobila Škoda Ostrov nad Ohří v roce 1979. V Pardubicích v běžné dopravě dojezdil v září 1995. Po dvou letech odstavení jej zakoupil spolek a od roku 1998 trolejbus jezdí pro radost velkým i malým zájemcům o historii.
Nedělní trasa vede z třídy Míru přes Stavařov, Polabiny točnu ke Globusu a dále na zastávku UMA (možnost dát si zmrzlinu). Dále cesta vede zpět přes Polabiny točnu, Sukovu třídu, nám. Republiky, Kostelíček na Slovany a odtud zase zpět na třídu Míru. Odjezdy z třídy Míru 15:10, 16.20. Trolejbus zastavuje na všech nácestných zastávkách MHD. Vstupné v dobrovolné výši se vybírá do kasičky ve vozidle. Podrobné jízdní řády najdete na www.pshzd.cz.

Dvořákův festival

Kdy: 2. července od 19.00 hodin
Kde: Lázně Bohdaneč
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: Lázně Bohdaneč se stanou součástí Dvořákova festivalu. Během léta se v kostele sv. Máří Magdalény uskuteční tři koncerty, první z nich se koná 2. července od 19 hodin. Vystoupí České filharmonické kvarteto ve složení: Leoš Čepický - housle, Viktor Mazáček - housle, Jiří Poslední - viola, Jakub Dvořák - violoncello.

Pardubické letní kino

Kdy: od 30. června 

Kde: Pardubice

Za kolik: vstup volný

Proč přijít: Pardubické letní kino promítá každý prázdninový večer na louce u Wonkova mostu. Začátek promítání ve 21.30 hodin. Letošní sezonu kino zahájí v pátek 30. června americkým filmem Uncharted s hereckými hvězdami Tomem Hollandem, Markem Wahlbergem a Antonio Banderasem v hlavním rolích. 1. 7. se můžete těšit na Bohemian Rhapsody a 2. 7. na film Bullet train. 

CHRUDIMSKO

Odpoledne plné her, zábavy a adrenalinu

Kdy: sobota 1. července od 12.30
Kde: Fotbalové hřiště, Prosetín
Za kolik: Vstupné dobrovolné
Proč přijít: Těšit se můžete na spoustu her a soutěží pro děti ve třech věkových kategorií, za které děti obdrží spoustu sladkostí a cen.

Rychmburské hradní slavnosti

Kdy: sobota 1. července od 13.00
Kde: Hrad Rychmburk, Předhradí
Za kolik: 160 korun dospělí
Proč přijít: Obec Předhradí s místními spolky a hradem Rychmburk, Vás srdečně zvou na tradiční Rychmburské hradní slavnosti na hradě Rychmburku v Předhradí. Těšit se můžete na bohatý dobový program pro děti i dospělé, se spoustou nevšedních zážitků k vidění i prožití doslova na vlastní kůži v podání Agentury Pernštějni.

ORLICKO

Noční bloudění Labyrintem

Kdy: pátek 30. června
Kde: Labyrint Brandýs nad Orlicí
Za kolik: 30 korun
Proč přijít: Labyrint života Jana Amose Komenského od narození až po Brandýs v kulisách nočního labyrintu v Brandýse.


Letní karneval

Kdy: sobota 1. července od 19.00
Kde: Výprachtice
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: TJ Sokol Výprachtice Vás zve na tradiční zábavu pod širým nebem, která se bude konat v areálu TJ Sokola Výprachtice.