SVITAVSKO

Roots Camp Vysočina
Kdy: pátek 10. března od 16.00
Kde: Hájovna Samota, Lubná
Za kolik: 3790 korun
Proč přijít: V zimě se na hory většinou jezdí lyžovat. My tam pojedeme veslovat. Minulé kempy byly zaměřené na to, abyste si společně pořádně zamakali a užili si trénink v jiném prostředí, než je jen gym. Na ten následující se organizátoři rozhodli to posunout zase o kousek dál, zaměřit se na jednu oblast a investovat čas strávený na kempu do toho, abyste se něco nového naučili a zlepšili se.

Jan Bendig ve Svitavách
Kdy: sobota 11. března od 17.00
Kde: Lidové divadlo, Svitavy
Za kolik: na místě 300 korun
Proč přijít: Jan Bendig přijede 11. března do Svitav na velký koncert do Lidového divadla. Omezený počet vstupenek. Děti do 15 let mohou na koncert pouze v doprovodu dospělé osoby se zakoupenou vstupenkou.

PARDUBICKO

Tvoření jarních věnců - kreativní kurz
Kdy: sobota 12. března od 10.00
Kde: Ateliér Kreativní Brabec, Lázně Bohdaneč
Za kolik: 1499 korun
Proč přijít: Jste milovníci jarních dekorací? Pojďte si společně vytvořit jarní věnce. Vybereme si z několika základů – slaměného, dřevěného, kovového a dozdobíme jej podle vlastní fantazie z živých, umělých i sušených květin a dalších detailů, které náš pracovní stůl k tvorbě nabídne.

Pravidelné "Latino dance classes"
Kdy: pátek 10. března od 18.00
Kde: Barona Café, Zámek Pardubice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Přijďte sami, se svou polovičkou či kamarády. Nechte se lektory Jeffem a Angelicou přenést do Latinské Ameriky, rozvlňte tělo při salse, bachatě, merengue nebo jiném ze spousty latinskoamerických tanců.

Fotografický kurz pro začátečníky
Kdy: neděle 12. března od 9.00
Kde: Teplého 1398, Pardubice
Za kolik: 1200 korun
Proč přijít: Chcete lépe pochopit jednotlivé parametry fotoaparátu, k čemu slouží, jak vám mohou pomoci zlepšit výslednou fotografii? Přijďte načerpat novou inspiraci. Zaměříme se a povíme si něco o těchto tématech: základní ovládací prvky fotoaparátu a jak nastavení ovlivňují výslednou fotografii aneb proč je lepší vyhnout se automatickému režimu a další.

Jarní rukodělný jarmark
Kdy: sobota 11. března od 9.00
Kde: Sokolovna, Dolní Roveň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Srdečně vás zveme na druhý jarmark v Dolní Rovni. Těšit se můžete na háčkované dekorace, šperky, macrame, květinové dekorace, dámskou a dětskou módu, sladké dobroty, specialfood, bylinky, tombolu, keramiku, patchwork, dílničky pro děti a spoustu dalšího.

ORLICKO

Taneční odpoledne s Malým tanečním orchestrem
Kdy: neděle 12. března od 14.00
Kde: Kulturní centrum, Česká Třebová
Za kolik: 60 korun
Proč přijít: Taneční odpoledne s Malým tanečním orchestrem Česká Třebová proběhne v neděli 12. března od 14. hodin v Malém sálu Kulturního centra Česká Třebová.

Plaváček
Kdy: neděle 12. března od 15.00
Kde: Divadeliér, Vysoké Mýto
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Jestli jste nestihli premiéru Plaváčka, nezoufejte, srdečně vás zveme na reprízu. Veselá pohádka divadla Di o tom, že osud je silnější člověka.

CHRUDIMSKO

11. Mistrovství ČR v králičím hopu
Kdy: sobota 11. března od 8.00
Kde: Sportovní hala, Hlinsko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Mistrovství České republiky v králičím hopu je nejprestižnější událost sezony. Nejlepší králíci a vodiči z celé ČR se utkají v sobotu 11. března v Hlinsku ve 4 disciplínách - v rovinné dráze, parkuru, skoku vysokém a dalekém. Vítězové se stanou Mistry ČR pro rok 2023.

Letem světem červeným
Kdy: sobota 11. března od 19.00
Kde: Chrudimská Šatlava, Chrudim
Za kolik: 550 korun
Proč přijít: Přijměte pozvání na další akci milovníků vína. Tentokrát letem světem ochutnáme lahodnou chuť červeného vína. Čeká nás nejen Francie, jižní Afrika, ale také třeba Slovinsko.