XI. Setkání harmonikářů Malohanácký harmonikář
KDY:
 sobota 12. října od 14 hodin
KDE: hotel Morava v Jevíčku
ZA KOLIK: 80 Kč

Již XI. ročník úspěšné akce se letos představí s hlavním hostem programu "Mužáckým pěveckým sborem z Křepic". Setkání je určeno všem aktivním hráčům na akordeon a heligonku, stejně jako posluchačům těchto hudebních nástrojů. 

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská
KDY:
 sobota 12. října od 19 hodin
KDE: Smetanův dům Litomyšl
ZA KOLIK: od 200 Kč

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská: Gustáv Husák a Věra Čáslavská - dva protipóly jednoho období. Anoda a Katoda. Není lepší zadání pro grotesky. Není lepší východisko pro klauny. Originální zpracování naší nedávné minulosti. Gustav Husák jako komik. Nejpomalejší komik na světě. Tak dlouho ve funkci, až je směšný i sám sobě. Nehrozí to i dnes? Komunista versus gymnastka. To tady ještě nebylo. Anebo bylo?

Na správné adrese
KDY:
 sobota 12. října od 19 hodin
KDE: Sokolovna Bystré
ZA KOLIK: od 60 Kč

Kulturní komise města Bystré připravila divadelní představení s názvem Na správné adrese. Vystoupí s ním DS Nahoď Vranová.

Školičkové Tramtadyjá 
KDY: neděle 13. října od 15 hodin
KDE: Divadlo Trám Svitavy
ZA KOLIK: zdarma

Chceteli se podívat na šikovné ruce dětí Dramatické školičky ve Svitavách pod vedením Jany Mandlové, navštivte tuto výstavu a podpořte malé umělce.

Robert Fulghum ve Svitavách
KDY:
 neděle 13. října od 18 hodin
KDE: Ottendorferův dům Svitavy
ZA KOLIK: 100 Kč

Komponovaný večer, jehož součástí bude scénické čtení, které představí děj knihy Opravář osudů 2. Vše za účasti Roberta Fulghuma.