Rozvedená žena z Pomezí koupila starší domek v Čisté asi před rokem. „Osobně jsem ji neznal, ale byla tu spokojená. Postupně opravovala dům. její partner tu dříve bydlel s ní, ale poslední týdny už ne. Zřejmě se rozešli,“ tvrdí starosta Čisté Bohumil Pavliš. Takovou tragédii ve své klidné vesnici nepamatuje.

Dům u řeky

O vraždě štíhlé černovlasé ženy se baví lidé na ulici, v hospodě nebo v obchodě. V domě u řeky jako by se v pondělí ráno zastavil čas. „Chodila k nám nakupovat. Působila na mě jako příjemná žena. Jejího přítele neznám. Nikdy jsem ho neviděla, ale údajně byl hodně žárlivý, proto se s ním rozešla,“ míní prodavačka Jana Kolomazníková z Jednoty.

Skrýš v hospodě

Pátrání po pachateli trvalo kriminalistům několik hodin. Nejdříve se psy prohledali okolí domu a vyslechli příbuzné a známé. „Jedenapadesátiletého muže jsme nakonec zadrželi v jedné poličské restauraci asi půl hodiny po poledni,“ uvedl Jaroslav Král, šéf svitavské kriminální policie, který pátrání řídil. V té době měl vrah v krvi ještě asi dvě promile alkoholu. Obviněný se podle Jaroslava Krále již v minulosti dopustil menších násilných činů.

Za úkladnou vraždu bývalé přítelkyně Ivety Š. mu hrozí vězení na dvanáct až patnáct let, nebo výjimečný trest.