Zdemolovali byt

Podle starosty Březové Martina Kisse založili skládku pravděpodobně obyvatelé jednoho z obecních bytů, které stojí nedaleko. „Než zmizeli, nechali za sebou zcela zdemolovaný byt, který byl přitom před rokem úplně nový. Nadělili nám dluh na nájemném a nepředstavitelný nepořádek v domě i kolem něj,“ říká starosta Martin Kiss.

Nájemníci rozmontovali sporák, prokopli zeď a totálně zničili podlahy. Za pravdu dávají starostovi i bývalí sousedé nepřizpůsobivých nájemníků. „Co zničili a už se jim nehodilo, vynesli kousek za dům. Postupně tam vznikla obrovská skládka všeho možného,“ poukazují na chování sousedů obyvatelé Polní ulice.

Černá skládka se však rozrůstá i po odchodu asociální rodiny. Někteří obyvatelé města se totiž chovají podle nelogického smýšlení: „Když už tam odpad je, můžu ho tam házet také já.“

Odhodili auto

Vrcholem drzosti je chování jistého občana, který neváhal na skládku dovézt dokonce osobní automobil. Za protihlukovým valem ho nechal stát i se státní poznávací značkou. „Skládku a automobil necháme uklidit na náklady města. Peníze za likvidaci vraku budeme následně vymáhat po majiteli vozidla, kterého se nám tentokrát snad podaří zjistit,“ doufá Martin Kiss, starosta Březové.

Radní museli v minulosti nechat odvézt už několik automobilových vraků. Majitele se ale většinou nepodařilo vypátrat. Likvidace šla pokaždé na vrub městské kasy.