Podle našich informací se před půl třetí odpoledne nahromadily v sýpce na obilí páry, došlo k zahoření a následně k výbuchu. „Stalo se to na provoze pražení obilí. Vše nasvědčuje tomu, že došlo k softwarové chybě. Tím pádem nebylo možné pec otevřít.

Potom se to nepovedlo ani ručně a tak nastal extrémní nárůst teploty, které nemohla sýpka zvládnout,“ popsal nám příčiny požáru jeden z pardubických policistů.V tu dobu již byli vyrozuměni hasiči, kteří ihned vyjeli na místo. V momentě obrovského výbuchu již byli záchranáři ve výrobní hale. „Zasahující hasiče pak tlaková vlna odhodila,“ sdělila našemu Deníku mluvčí pardubických hasičů. „Hasiči se pomocí termokamery snažili zjistit všechna ohniska požáru a řádně je ochlazovat. Na místo byla přivolána i jednotka hasičů z Parama,“ dodala Horáková.

Podle ní byl požár zcela zlikvidován asi za dvě hodiny.Při explozi se vysypala všechna okna v budově. Letící sklo a tlaková vlna pak poškodily i automobily zaparkované v okolí. Zraněn naštěstí nikdo nebyl. Přesné příčiny výbuchu a materiální škody zatím vyčísleny nebyly. Tím se momentálně zabývají vyšetřovatelé. Podle našich informací však způsobená škoda zřejmě přesáhne jeden milion korun.