Muž má na svědomí několik podvedených lidí. Možnost přivýdělku zlákala také Miroslavu Hájkovou ze Svitav. „Sám kontaktuje lidi a nabízí kompletování psacích potřeb. Minulý týden měl přivézt součástky, na které čekám dodnes. Telefon nezvedá, na vzkazy v hlasové schránce nereaguje,“ popisuje podvodníkovy praktiky. Na lep mu sedla i Hájkové sestra v Jihlavě.

Podle Hájkové podvodník pochází z Radiměře. „Slibuje, že za tisíc smontovaných tužek zaplatí více než dvanáct set korun. Jenom v Třebařově u Moravské Třebové napálil asi sedm lidí,“ dodává Miroslava Hájková. Zároveň upozorňuje, aby se lidé, kteří se s údajným zaměstnavatelem setkali, přihlásili na policii.

Případem se již zabývá policie. Vyšetřování se teprve rozbíhá. „Zatím víme pouze to, že jistý muž oslovil několik osob a nabízel práci v domácnosti. Dáváme dohromady výpovědi poškozených a je možné, že se přihlásí ještě další,“ sdělila k případu Martina Simonová, komisařka svitavské policie.

Kriminalisté nevylučují ani možnost, že se jedná o rozsáhlou trestnou činnost. Škodu policisté zatím nevyčíslili. Případ budeme sledovat a včas čtenáře informovat.

(ik)