Podle verdiktu senátu muž od počátku září 2006 asi rok v rodinném domě pohlavně zneužíval vlastní dceru. Se sexuálními praktikami začal, když oběti nebylo ještě ani čtvrtáct let.

Jak uvedla v rozsudku přesedkyně senátu Anna Bímová, Brožek zneužíval závislosti své nezletilé dcery. Tu opakovaně, zpočátku nepravidelně jednou za dva týdny, později jednou týdně, v dětském pokoji v posteli osahával po celém těle přes oblečení. Dále ji svlékal a osahával na nahém těle, zejména na prsou, přirození a na hyždích. „Líbal ji na prsou a zaváděl ji prsty do přirození a požadoval po poškozené, aby na něho rovněž sahala, což však poškozená vždy odmítla,“ řekla Bímová.

Své ukájení na nezletilé dceři muž stupňoval. Od letních prázdnin loňského roku si na poškozenou opakovaně lehl a přikládal svůj úd na její pohlavní orgány. Dívka přitom pocitovala bolest. „Nepodařilo se zjistit, že by s ní souložil. Myslím, že nám dívka všechno, co jí otec prováděl, neřekla,“ tvrdila státní zástupkyně Hana Flídrová.

Soud rozhodl v případu zejména na základě výpovědi poškozené z přípravného řízení. Ta se o násilném jednání otce svěřila učitelce při zájezdu školy do Polska. Dívka počínáním otce utrpěla posttraumatickou stresovou poruchu, která dosud trvá. Poškozená zřejmě bude mít v budoucnu vážné problémy s dospělou sexualitou.

Brožek se v přípravném řízení po dvou odmítnutích výpovědi doznal k činu při třetím policejním výslechu. Za hlavní důvod svého počínání uvedl nedostatek manželského sexu. Avšak u soudu tvrdil, že ho k pohlavnímu zneužívání dcery nabádal ďábel. V soudní síni také řekl, že měl v mládí kvůli opakované změně pohlaví problémy se sexem.

Podle soudních znalců je Brožek primitivní osobou, jehož ovládací a rozpoznávací schopnosti byly sníženy na polovinu. Je však za svůj trestný čin odpovědný. Rozsudek krajského soudu není pravomocný. Odsouzený i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.