Dufkova stavební firma prováděla v polovině roku 2005 výstavbu protipovodňové hráze a inženýrské infrastruktury pro město Polička. Při jednáních o dokončení stavby se v květnu roku 2005 sešel právě Dufek s místostarostou Martinů, aby projednali dokončení díla. V průběhu schůzky však místostarosta údajně několikrát slovně napadl nejen přímo Dalibora Dufka, ale také se hanlivě vyjadřoval na adresu stavební firmy.

„Místostarosta pronášel výroky, jako: Pan Dufek je podvodník a mafián, jeho firma je nesolventní, předlužená a zralá na konkurz. Zkrátka není solidním partnerem,“ popisuje údajné výroky místostarosty žaloba zaslaná ke hradeckému krajskému soudu. A právě v ní se teď Dufek domáhá omluvy a odškodnění, protože je přesvědčen, že politik poškodil nejen jeho pověst, ale také mu způsobil problémy v podnikání.

Svědci si nic nepamatovali

Spor mezi Daliborem Dufkem a Jaroslavem Martinů už dokonce jednou řešila i policie. To když Dufek podal trestní oznámení pro pomluvu a státní zástupce stíhání zastavil. Dospěl totiž k závěru, že dva svědci, kteří měli hanlivé výroky politika dosvědčit, jsou nepoužitelní. Oba totiž tvrdí, že buď nic neslyšeli, nebo si nic nepamatují.

Ze stejného důvodu teď navrhuje ukončení sporu i Krajský soud v Hradci Králové, ke kterému podnikatel svou žalobu zaslal. Vyřešení sporu totiž považuje v dané situaci za problematické a úspěch žaloby za velmi nejistý. O tom, zda se podnikatel a politik dohodnou, nebo zůstane řešení sporu na soudu, by se mělo rozhodnout už v úterý.

(Jiří Máslo)