Autobusem jela domů z práce také Věra Stejskalová z Poličky. „Seděla jsem s kolegyní u zadních dveří. Autobus jel velmi pomalu, zničehonic přejel do protisměru a poté skončil v příkopu u lesa. Stačilo málo a skončili jsme v potoce,“ popisuje děsivé okamžiky Věra Stejskalová, která si při nehodě narazila žebra a nemohla pořádně dýchat.

Podle policejní mluvčí Anny Štegnerové osmapadesátiletý řidič autobusu projel levotočivou zatáčku, nezvládl řízení a sjel mimo vozovku. Autobus se převrátil na bok. „Jedna osoba utrpěla těžké zranění a čtyři lidé lehká, a tak byli převezeni do litomyšlské nemocnice. Společně se znalci z oboru dopravy prověřujeme technický stav autobusu,“ uvedla Anna Štegnerová. První výsledky šetření budou znát policisté na začátku příštího týdne.

Vedení autobusové společnosti Zlatovánek z Poličky čeká na verdikt policie. „Řidič si na okamžik nehody nepamatuje a je z ní velmi nešťastný. Možná, že v osudové chvíli na vteřinu zaspal. Autobus starý asi jedenáct let se nám už nevyplatí po nehodě opravovat,“ sdělil majitel poličské společnosti Václav Kořínek. Škoda na vozidle dosahuje podle odhadů výši asi sto osmdesáti tisíc korun.