Doklady, peněženku i mobilní telefon nechal doma. V pondělí se měl dostavit na lékařskou prohlídku do nemocnice v Litomyšli. Tam ale nedojel. Pátrání mělo v úterý okolo půl třetí odpoledne šťastný konec. Muže našli lidé v Dolním Újezdu živého, ale opilého.

Marné pátrání

Sedmdesát dobrovolných hasičů, lidí z vesnice a okolí společně s policisty prohledávali od pondělní půlnoci do včerejšího rána stráně v obci. Žádné stopy ale nenašli. V úterý dopoledne pátrání pokračovalo.

„Prověřujeme všechny autobusové spoje, jeho příbuzné a známé. Zjistili jsme, že chodil na procházky do Budislavi, ale vždycky s rodinou,“ sdělil šéf svitavské kriminálky Jaroslav Král, který řídil pátrací akci. Kontrolovali také nemocnice v Litomyšli a ve Svitavách. Muž totiž před časem prodělal těžkou operaci a rodina se bála o jeho zdraví.

Pátrači v úterý dopoledne prošli okolí vesnice směrem na Mladočov. Poté se vydali do lesů u Desné a Horního Újezdu. „Muže jsme zatím nenašli, ale hledáme dál. Pokud ho nenalezneme, rozjedeme ve středu ráno velkou pátrací akci s psovody a vrtulníkem,“ uvedl po poledni Jaroslav Král.

Dobrá zpráva ale přišla po čtrnácté hodině. Muž je živý a zdravý. „Našli jsme ho. Jenom je opilý a chodí po Dolním Újezdu. Lidé si ho všimli a ihned nám dali vědět,“ informoval Jaroslav Král. Zdeněk Šimek pracuje v Zemědělském družstvu v Dolním Újezdu. Nedávno ho postihla těžká choroba. Policisté se proto obávali, že spáchal sebevraždu.

Pátrání po pohřešovaném muži s úspěchem ukončeno

Do pátrací akce se zapojilo 91 dobrovolníků z řad občanů a dobrovolných hasičů. Znovu se ukázalo, že veřejnosti není lhostejný osud žádného člověka

Vpondělí po desáté hodině večer oznámila šestačtyřicetiletá žena zDesné, že již několik hodin pohřešuje svého manžela. Po muži byla okamžitě vyhlášena pátrací akce, do které se kromě 35 policistů ze svitavského regionu i se služebními psy, zapojili také občané a dobrovolní hasiči zobcí Horní a Dolní Újezd, Budislav, Desná a Poříčí.

Noční pátrací akce, která byla započata půlhodiny po půlnoci, se zúčastnilo celkem 91 osob, které se stejně jako policisté zapojily do pátrání bez ohledu na obtížnost terénu a počasí. Znovu se ukázalo, že policistům ani dobrovolníkům není lhostejný osud žádného člověka. Akce pokračovala vprůběhu celého dne, kdy policisté prohledávali za denního světla znovu obtížný terén. Pátrání intenzivně probíhalo až do 14:00, kdy se pohřešovaný muž sám dostavil domů bez jakékoli újmy na zdraví.

Policie děkuje za spolupráci všem dobrovolníkům zřad občanů a dobrovolných hasičů zobcí Horní a Dolní Újezd, Budislav, Desná a Poříčí, kteří se pátrací akce zúčastnili.

Ktomuto poděkování se připojuje i rodina pohřešovaného muže.