,,Hned následující den měl opět v Moravské Třebové po čtvrté ráno na ulici před jedním z barů bezdůvodně agresivně zaútočit na dvaadvacetiletého muže,“ popsala útok na mladíka, který upadl do bezvědomí, komisařka Martina Simonová. Mladý muž byl hospitalizován v nemocnici a léčení potrvá dlouhodobě.

V útocích pak násilník pokračoval. Na stejném místě napadl šestadvacetiletého muže, kterému způsobil lehké poranění. Ani to však nebyl konec jeho výtržnostem. Kolem páté ráno zaútočil v baru v centru Moravské Třebové na devětadvacetiletého muže.

Že je schopen zaútočit i na ženu měl podezřelý prokázat 13. prosince 2007. Kolem půl šesté večer přepadl poškozenou na ulici před jedním z barů. Podezřelý se pak začal policistům vyhýbat a ti po něm nejen v místě jeho trvalého bydliště pátrali.

Během středečního profesionálního zásahu kriminalistů neměl ovšem podezřelý šanci dát průchod agresivitě a byl v odpoledních hodinách zadržen. Policejní komisař muže obvinil z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví.

Vzhledem k jeho osobě a závažnosti trestné činnosti, ze které je podezřelý, podal návrh na jeho vzetí do vazby. Kriminalisté mají signály o tom, že podezřelý muž se násilné trestné činnosti mohl dopouštět i na dalších osobách nejen v Moravské Třebové, ale i okolí.

Vyšetřovatelé proto přivítají v této věci jakékoli další informace na telefonním čísle: 974 578 723.

(sim, zr)