Muž je podezřelý z toho, že od června 2006 do současnosti rozprodal na Svitavsku a Lanškrounsku pervitin nejméně za200 tisíc korun. Podezřelého obvinil policejní komisař z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Drogu sám nevyráběl, osoby, které mu pervitin poskytovaly, jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů. Pro mladíka, který sám pervitin užívá a nemá jiný příjem, byla distribuce drogy hlavním zdrojem obživy. Poté, co zjistil, že jsou mu kriminalisté na stopě, začal se před policisty skrývat na různých místech regionu. Jedná se o osobu s fiktivním trvalým pobytem.

V době dopadení, ke kterému došlo v úterý poblíž centra Svitav, byl podezřelý na cestě za svými odběrateli. Dle sdělení kriminalistů se jedná o stálý okruh několika desítek osob ve věku od dvaceti do pětadvaceti let, z nichž někteří nakupovali pervitin i za desetitisícové částky. Následná prohlídka vozidla, kterým se mladík přepravoval, přinesla 11g kvalitního pervitinu.

K dokumentaci trestné činnosti podezřelého přispěli také strážníci Městské policie Svitavy. Muž se pod tíhou důkazů ke své trestné činnosti částečně doznal, policejní komisař podal návrh na jeho vzetí do vazby. Dle vyjádření pracovníků toxi týmu je v tomto případě vysoce pravděpodobné, že dojde k obvinění dalších osob z různé navazující trestné činnosti.